Dziennikarz umieścił w sieci nagranie z Dulkiewicz na zakupach. "Odchodzi z naszej redakcji"

Dziennikarz serwisu Trójmiasto.pl jako pierwszy udostępnił nagranie monitoringu ze sklepu Biedronka, w którym zakupy robiła prezydentka miasta. Serwis poinformował, że jego postępowanie było niezgodne z zasadami, a dziennikarz "jest obecnie w okresie wypowiedzenia".
Zobacz wideo

W mediach społecznościowych w piątek pojawiło nagranie z kamery sklepowego monitoringu, na którym widać prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz kupującą w Biedronce alkohol. Nagranie udostępnił dziennikarz serwisu Trójmiasto.pl Marek Naskręt. Stwierdził, że "takie video do niego dotarło" i przekonywał, że "wszystko to z kasy miejskiej". 

Dziennikarz dosyć szybko usunął wpis z filmem, ale pojawiły się dziesiątki jego kopii. "Kochani wycofuje się z poprzedniego tweeta, zbyt pochopnie go wstawiłem. Przepraszam panią prezydent" - pisał Naskręt.

Biedronka przeprasza, a redakcja komentuje

W oświadczeniu przesłanym do Gazeta.pl właściciel Biedronki spółka Jeronimo Martins poinformowała, że osobą odpowiedzialną za wyciek nagrania z monitoringu był pracownik ochrony, zatrudniony przez zewnętrzną agencję. "Podkreślamy, że nie ma zgody na takie zachowania osób wykonujących pracę na rzecz naszej sieci, a komfort i bezpieczeństwo naszych klientów - w tym bezpieczeństwo ich danych i wizerunków - jest dla nas nadrzędnym priorytetem" - dodano. Jeronimo Martins przeprosiło prezydentkę za "niefortunną sytuację". 

Tymczasem dziennikarz, który jako pierwszy udostępnił nagranie odszedł z redakcji Trójmiasto.pl. "Nagranie nie ukazało się w Portalu. Post był niezgodny z naszymi zasadami korzystania z mediów społecznościowych. Maciej Naskręt jest obecnie w okresie wypowiedzenia i odchodzi z naszej redakcji" - poinformował serwis na Twitterze.

Jak dowiadujemy się od dziennikarzy trójmiejskiej "Gazety Wyborczej", Naskręt już kilka tygodni temu miał złożyć wypowiedzenie z pracy w Trójmiasto.pl, a jego nowym pracodawcą ma być Radio Gdańsk. 

Zobacz wideo
Więcej o: