Dziennikarz umieścił w sieci nagranie z Dulkiewicz na zakupach. "Odchodzi z naszej redakcji"

Dziennikarz serwisu Trójmiasto.pl jako pierwszy udostępnił nagranie monitoringu ze sklepu Biedronka, w którym zakupy robiła prezydentka miasta. Serwis poinformował, że jego postępowanie było niezgodne z zasadami, a dziennikarz "jest obecnie w okresie wypowiedzenia".
Zobacz wideo

W mediach społecznościowych w piątek pojawiło nagranie z kamery sklepowego monitoringu, na którym widać prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz kupującą w Biedronce alkohol. Nagranie udostępnił dziennikarz serwisu Trójmiasto.pl Marek Naskręt. Stwierdził, że "takie video do niego dotarło" i przekonywał, że "wszystko to z kasy miejskiej". 

Dziennikarz dosyć szybko usunął wpis z filmem, ale pojawiły się dziesiątki jego kopii. "Kochani wycofuje się z poprzedniego tweeta, zbyt pochopnie go wstawiłem. Przepraszam panią prezydent" - pisał Naskręt.

Biedronka przeprasza, a redakcja komentuje

W oświadczeniu przesłanym do Gazeta.pl właściciel Biedronki spółka Jeronimo Martins poinformowała, że osobą odpowiedzialną za wyciek nagrania z monitoringu był pracownik ochrony, zatrudniony przez zewnętrzną agencję. "Podkreślamy, że nie ma zgody na takie zachowania osób wykonujących pracę na rzecz naszej sieci, a komfort i bezpieczeństwo naszych klientów - w tym bezpieczeństwo ich danych i wizerunków - jest dla nas nadrzędnym priorytetem" - dodano. Jeronimo Martins przeprosiło prezydentkę za "niefortunną sytuację". 

Tymczasem dziennikarz, który jako pierwszy udostępnił nagranie odszedł z redakcji Trójmiasto.pl. "Nagranie nie ukazało się w Portalu. Post był niezgodny z naszymi zasadami korzystania z mediów społecznościowych. Maciej Naskręt jest obecnie w okresie wypowiedzenia i odchodzi z naszej redakcji" - poinformował serwis na Twitterze.

Jak dowiadujemy się od dziennikarzy trójmiejskiej "Gazety Wyborczej", Naskręt już kilka tygodni temu miał złożyć wypowiedzenie z pracy w Trójmiasto.pl, a jego nowym pracodawcą ma być Radio Gdańsk. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (639)
Dziennikarz umieścił w sieci nagranie z Dulkiewicz na zakupach. "Odchodzi z naszej redakcji"
Zaloguj się
 • e-mil-kot

  Oceniono 96 razy 90

  Jeśli rzeczywiście Naskręt przechodzi do publicznego Radia Gdańsk, to by sporo wyjaśniało.
  Swoją drogą, do czego niektórzy ludzie są zdolni, żeby tylko zarobić trochę kasy lub przypodobać się władzy (i dzięki temu zarobić potem trochę kasy).
  A honor i przyzwoitość traci się tylko raz.

 • szcz9

  Oceniono 92 razy 88

  Szczytem obłudy i zakłamana jest robienie afery z tego, że jedna pani kupiła w sklepie flaszkę w kraju, gdzie rocznie sprzedaje się 847 tys. hektolitrów wódki.

 • klassa

  Oceniono 91 razy 79

  Pan Maciej Naskręt nawet w tekście przeprosin się nie popisał. Napisał Panią Prezydent z małej litery. Może go przyjmie ta firma ochroniarska?

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 73 razy 71

  Czy to przestępstwo,gdy prezydent miasta kupuje butelkę alkoholu samodzielnie i za swoje pieniądze ?

 • pokon

  Oceniono 71 razy 61

  Taka menda z powodzeniem znajdzie swoje miejsce w TVP Kurskiego. Tam jest miejsce dla tego typu szum.

 • zetpaw

  Oceniono 67 razy 61

  Robotę redaktorek znajdzie, takie tytuły jak W Śmieci, W Potylice i Gazeta Wolska czkają na niego !

 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 74 razy 56

  dzban uległ ogólnopolskiej fali nienawiści zaprojektowanej przez PIS.

 • abbmf

  Oceniono 51 razy 43

  i bardzo dobrze, powinien jeszcze dostać wilczy bilet ! Hiena nie dziennikarz !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX