Ofiara śmiertelna silnego wiatru? Tarnów: Kierowca dostawczaka uderzył w bariery na A4

Silny wiatr mógł przyczynić się do wypadku na autostradzie A4 na wysokości Tarnowa. 51-letni kierowca auta dostawczego zginął po tym, jak pojazd zjechał z jezdni i uderzył w bariery.
Zobacz wideo

Od soboty straż pożarna interweniowała 1200 razy w związku z silnym wiatrem przechodzącym nad południową Polską i Mazowszem. Najgorzej było od północy do godz. 6 rano - w tym czasie doszło do 500 interwencji. W wyniku nawałnic jedna osoba została ranna - kobieta w podwarszawskim Otwocku, na którą spadło drzewo.

Wszystko wskazuje na to, że w ostatnich godzinach doszło również do śmierci spowodowanej silnym wiatrem. Auto dostawcze jadące na wysokości Tarnowa autostradą A4 w kierunku Krakowa uderzyło nad ranem w bariery.

Silny wiatr przyczyną wypadku na A4?

Jak podaje Wirtualna Polska, zginął 51-letni kierowca. - To było wysoki samochód dostawczy. Jest bardzo prawdopodobne, że przyczyną były nagłe podmuchy wiatru, które doprowadziły do utraty panowania przez 51-latka nad autem - mówi w rozmowie z portalem asp. sztab. Paweł Klimek z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Jak wynika z komunikatów udostępnianych na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia na tym odcinku już się zakończyły.

Więcej o: