Prezeska FOR opowiedziała o traktowaniu kobiet. Była "ozdobą posiedzenia" i "najlepszymi nogami"

Agata Stremecka, prezeska Forum Obywatelskiego Rozwoju, w Dniu Kobiet umieściła na Facebooku wpis, w którym opowiada o protekcjonalnym traktowaniu jej przez mężczyzn w życiu zawodowym. - Z krakowskiej konserwy udało wam się zrobić feministkę - twierdzi.
Zobacz wideo

Forum Obywatelskiego Rozwoju to think-tank założony w 2007 roku przez prof. Leszka Balcerowicza. Zajmuje się tworzeniem analiz większości obszarów polityki gospodarczej, prawa oraz wydawaniem rekomendacji dla rządu i opinii publicznej.

Od 2014 roku prezeską zarządu FOR jest pochodząca z Krakowa Agata Stremecka, absolwentka politologii, specjalistka dr. PR i marketingu z dużym doświadczeniem w branży.

"Oto Agata Stremecka. Najlepsze nogi w Warszawie"

Z okazji Dnia Kobiet Agata Stremecka zwróciła się na Facebooku z refleksją nad traktowaniem kobiet w środowisku zawodowym. Oparła ją na własnych doświadczeniach. 

Jako pierwszą sytuację przywołała zaproszenie, które wysłała jej "poważna instytucja organizująca konferencję w Sejmie". "Szanowna Pani, czy zechciałaby Pani zabrać głos podczas naszej konferencji, bo uświadomiliśmy sobie, że nie mamy ani jednej kobiety i trzeba tę lukę wypełnić" - brzmiało zaproszenie. "Podobną treść otrzymuje średnio raz w miesiącu od rozmaitych instytucji" - zapewnia Stremecka.

Prezes FOR opowiedziała także o tym, jak została przedstawiona podczas ostatniego Forum Ekonomicznego w Krynicy na jednym z ważnych spotkań biznesowych. "Oto Agata Stremecka. Najlepsze nogi w Warszawie" - miał powiedzieć jeden z prezesów przedstawiając kobietę innym zebranym.

"Tydzień temu, lekko spóźniona wpadam na znów poważne spotkanie: Jest i ozdoba naszego posiedzenia - wita mnie gospodarz" - czytamy dalej.

"Udało się wam zrobić ze mnie feministkę"

Prezeska FOR, zamiast złożyć kobietom życzenia, pogratulowała im, że codziennie wytrzymują takie sytuacje. 

"Chcę dziś pogratulować wszystkim kobietom w biznesie, które przez to przechodzą codziennie. Chcę pogratulować wszystkim matkom, którym udaje się godzić macierzyństwo z pracą i nie zwariować. Chcę pogratulować wszystkim młodym singielkom, które przebijają się dopiero do dorosłości i chcą to zrobić po swojemu. Gratuluję wszystkim lesbijkom w pozornie postępowym, nowoczesnym, świeckim kraju" - napisała.

"A przede wszystkim gratuluję sporej części mężczyzn, że ze mnie - krakowskiej konserwy - udało się w końcu zrobić feministkę" - dodała na koniec.

Więcej o: