Wyciekło nagranie z Aleksandrą Dulkiewicz robiącą zakupy w Biedronce. Sieć odpowiada

W mediach społecznościowych w piątek pojawiło nagranie z kamery sklepowego monitoringu, na którym widać prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz robiącą zakupy w Biedronce. Sieć, w przesłanym do Gazeta.pl oświadczeniu, przeprasza prezydent za wyciek nagrania i informuje, że za całą sytuację odpowiedzialny był pracownik ochrony.
Zobacz wideo

Nagranie z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz kupującą m.in. alkohol w Biedronce obiegło media społecznościowe. Prezydent towarzyszyło trzech ochroniarzy. Film został nagrany przez kamerę sklepowego monitoringu, co oznacza, że za wyciek nagrania był odpowiedzialny najprawdopodobniej ktoś z obsługi.

Sprawa oburzyła m.in. posłankę PO Agnieszkę Pomaskę, która napisała w tej sprawie m.in. do prezesa Jeronimo Martins Polska, spółki będącej właścicielem sieci Biedronka. "Tego typu proceder narusza prawo do prywatności klientów" - stwierdziła parlamentarzystka.

Biedronka o nagraniu z Aleksandrą Dulkiewicz

"Natychmiast podjęliśmy działania zmierzające do ustalenia osoby odpowiedzialnej za to zdarzenie. Wstępne ustalenia wskazują, że był to pracownik ochrony, zatrudniony przez zewnętrzną wyspecjalizowaną agencję. Wspólnie z agencją ochrony pracujemy nad pełnym wyjaśnieniem okoliczności tej sprawy" - informuje w przesłanym do Gazeta.pl oświadczeniu Katarzyna Scheer, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Jeronimo Martins Polska.

Podkreślamy, że nie ma zgody na takie zachowania osób wykonujących pracę na rzecz naszej sieci, a komfort i bezpieczeństwo naszych klientów – w tym bezpieczeństwo ich danych i wizerunków – jest dla nas nadrzędnym priorytetem. Podjęliśmy stosowne działania w celu zminimalizowania ryzyka zaistnienia tego typu zdarzeń w przyszłości, a wspomniany pracownik został odsunięty od świadczenia usług na rzecz naszej firmy w trybie natychmiastowym

- dodała Katarzyna Scheer.

Spółka przeprosiła prezydent Aleksandrę Dulkiewicz za "niefortunną sytuację".

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (755)
Wyciekło nagranie z Aleksandrą Dulkiewicz robiącą zakupy. Biedronka odpowiada
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 247 razy 225

  Można być Żydem, gejem, ateistą, homoseksualistą i mordercą brata - i prowadzić partię nienawidzącą Żydów, gejów, ateistów, homoseksualistów i nauczoną po trupach dochodzić do władzy. Ale nie można kupować alkoholu w Biedronce ...

 • c.t.k

  Oceniono 205 razy 169

  Przeprosiny to za mało, na panią prezydent, w internecie, wylano już masę gnoju.
  Trzeba wyjaśnić z kim kontaktował się pracownik ochrony, komu sprzedał nagranie, za ile

 • maaac

  Oceniono 126 razy 110

  Cóż. Jak powszechnie wiadomo tylko politycy zbliżeni do PO piją alkohol i mają ochronę. Politycy PiS to jeden jeden abstynenci bohatersko chodzący nawet po najciemniejszych ulicach bez obstawy.Na sieci jest pełno filmów jak pan Prezes kulturalnie ubrany i elegancko wypowiadający się kupuje samą zdrową żywność polskich producentów w małych polskich sklepach obsługiwanych przez polską załogę. Nie raz go też spotkano w ciemnych ulicach Pragi gdzie... miejscowa żulernia....

  Cholera i zabrakło mi fantazji. Bo jak napisze że go się boją to źle, bo on tak bliski ludziom, jak napisze że go pozdrawiają to też źle bo ma wśród mętów przyjaciół... Pomóżcie!!!

 • kedigil

  Oceniono 112 razy 108

  Przepraszam, ale zupełnie nie rozumiem w czym problem. Z tego co się orientuję pani Dulkiewicz chyba jest pełnoletnia.Pomijajac zwykłe dranstwo (czyli upublicznianie nagrań z monitoringu) to gdzie tu sensacja ?

 • alojz

  Oceniono 110 razy 100

  obojętnie kto kupuje - nie ma zgody na takie wycieki. Powinni zapłącić 1 mln złotych na rzecz WOSP

 • puszka-3

  Oceniono 95 razy 87

  Ja nie rozumie , co to Pani Prezydent nie ma prawa kupić alkoholu i wypić kieliszek w zaciszu domowym do kolacji z mężem ?????
  To są po prostu chore umysły tych ludzi którzy z tego robią aferę.

 • justas32

  Oceniono 79 razy 71

  To skandal że kupują alkohol w Biedronce. Posłowie to kupują w bufecie sejmowym ...

 • symulacrum

  Oceniono 69 razy 67

  Nie rozumiem, poszła do sklepu, kupiła wódkę. Nie wysłała pracownika w godzinach pracy, nie ukradła. Kabaret.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX