Mariusz Błaszczak zapowiada dodatkową wojskową defiladę. Ma się odbyć 3 maja

Szef MON Mariusz Błaszczak zapowiedział w sobotę podczas pikniku "20 lat Polski w NATO" dodatkową defiladę wojskową. Oprócz tej, która ma odbyć się w stolicy 15 sierpnia, zostanie zorganizowana również druga - 3 maja.
Zobacz wideo

- Święto Wojska Polskiego, które obchodziliśmy w ubiegłym roku 15 sierpnia, było wielkim wydarzeniem. 100-lecie odzyskania niepodległości, ponad 100 tys. warszawiaków i wszystkich tych, którzy przyjechali do Warszawy, obserwowało defiladę Wojska Polskiego - mówił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas pikniku "20 lat Polski w NATO" w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. 

Dodał, że był później wielokrotnie pytany o datę kolejnej defilady. - Odpowiadałem: 15 sierpnia, jak zawsze, bo wtedy jest Święto Wojska Polskiego - powiedział Błaszczak.

 

Szef MON: Defilada wojskowa 3 maja

- Mam dobrą wiadomość, w tym roku, w roku 20-lecia przystąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego i 15-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, odbędzie się dodatkowa defilada. Odbędzie się 3 maja, już dzisiaj zapraszam wszystkich do Warszawy, żeby podziwiać żołnierzy Wojska Polskiego, porozmawiać z żołnierzami, poczuć się dumnym, że stoją na straży naszego bezpieczeństwa

- ogłosił Mariusz Błaszczak.

Jak tłumaczył, "3 maja to nawiązanie do defilad, jakie odbywały się w Polsce w okresie międzywojennym w latach 20. i latach 30". - Łączymy historię ze współczesnością, pokazujemy, że Wojsko Polskie nawiązuje do tych najlepszych tradycji, do tradycji niepodległej - podkreślił minister obrony narodowej.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (250)
Mariusz Błaszczak zapowiada dodatkową wojskową defiladę. Ma się odbyć 3 maja
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 44 razy 44

  A co oni będą tam pokazywać? Przecież pieniądze przepuścili na łapówki wyborcze dla suwerena.
  A... Ławeczki grające za kilka baniek będą.

  Może jeszcze parada samochodów rozbitych przez SOP.

 • antonikarcz

  Oceniono 42 razy 38

  PiS to obłąkani "ludzie".
  Samoloty spadają jak ulęgałki, elitarne jednostki desantowe zamiast śmigłowców odmalowane hełmy, a deficyt intelektu będzie organizował paradę hańby narodowej.

 • hikuj13

  Oceniono 30 razy 30

  błaszczyk zrób więcej ławeczek

 • precz_z_komunia

  Oceniono 23 razy 23

  Nie ma komunizmu bez defilad :-)

 • m.marle

  Oceniono 23 razy 23

  Ostatnia okazja, żeby zaprezentować "patriotyczne ławki" oraz - stanowiące trzon polskiej armii -grupy rekonstrukcyjne, wyposażone w XX-wieczne mundury, uzbrojenie i muzealny sprzęt.

 • vito60

  Oceniono 17 razy 17

  Polecam Plaszczakowi by wyjechał na defiladę czołgiem, a później pomagał wciągnąć ten czołg na lawetę, o ile znajdzie sprawną. Lotu migiem 29 nie polecam. A przecież miały bezpiecznie latać do 2030, twoje słowa, ekspercie Płaszczyk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX