Mariusz Błaszczak zapowiada dodatkową wojskową defiladę. Ma się odbyć 3 maja

Szef MON Mariusz Błaszczak zapowiedział w sobotę podczas pikniku "20 lat Polski w NATO" dodatkową defiladę wojskową. Oprócz tej, która ma odbyć się w stolicy 15 sierpnia, zostanie zorganizowana również druga - 3 maja.
Zobacz wideo

- Święto Wojska Polskiego, które obchodziliśmy w ubiegłym roku 15 sierpnia, było wielkim wydarzeniem. 100-lecie odzyskania niepodległości, ponad 100 tys. warszawiaków i wszystkich tych, którzy przyjechali do Warszawy, obserwowało defiladę Wojska Polskiego - mówił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas pikniku "20 lat Polski w NATO" w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim

Dodał, że był później wielokrotnie pytany o datę kolejnej defilady. - Odpowiadałem: 15 sierpnia, jak zawsze, bo wtedy jest Święto Wojska Polskiego - powiedział Błaszczak.

 

Szef MON: Defilada wojskowa 3 maja

- Mam dobrą wiadomość, w tym roku, w roku 20-lecia przystąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego i 15-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, odbędzie się dodatkowa defilada. Odbędzie się 3 maja, już dzisiaj zapraszam wszystkich do Warszawy, żeby podziwiać żołnierzy Wojska Polskiego, porozmawiać z żołnierzami, poczuć się dumnym, że stoją na straży naszego bezpieczeństwa

- ogłosił Mariusz Błaszczak.

Jak tłumaczył, "3 maja to nawiązanie do defilad, jakie odbywały się w Polsce w okresie międzywojennym w latach 20. i latach 30". - Łączymy historię ze współczesnością, pokazujemy, że Wojsko Polskie nawiązuje do tych najlepszych tradycji, do tradycji niepodległej - podkreślił minister obrony narodowej.

Zobacz wideo