Trzy naczepy z chemikaliami znalezione w Wielkopolsce i Lubuskiem. Miały lewe tablice

W rejonie drogi krajowej numer 24 w województwach wielkopolskim i lubuskim ktoś podrzucił trzy naczepy z beczkami z nieznaną zawartością. Służby sprawdzają teraz, jakie chemikalia znajdują się w środku, próbują też ustalić właściciela naczep.
Zobacz wideo

- Na chwilę obecną mamy potwierdzoną informację o trzech naczepach: dwie na terenie województwa lubuskiego, trzecia w województwie wielkopolskim - mówi w rozmowie z Gazeta.pl kpt. Dariusz Szymura z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Naczepy pojawiły się w rejonie drogi krajowej 24. Jak informowała "Gazeta Lubuska", dwie znaleziono w Nowej Niedrzwicy i Wierzbnie (woj. lubuskie), trzecią - w miejscowości Prusim w Wielkopolsce. 

- Jedna z naczep znajdowała się na zatoczce bezpośrednio przy drodze 24, dwie pozostałe porzucono przy drogach dojazdowych do tej trasy - mówi portalowi Gazeta.pl asp. Justyna Łętowska Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Naczepy z chemikaliami w Wielkopolsce i Lubuskiem

W naczepach znajdowały się beczki z chemikaliami. Na razie nie wiadomo dokładnie, jakimi. - Próbki zostały pobrane przez strażaków i przekazane Wojewódzkiemu Inspektorowi Ochrony Środowiska. Będę poddane analizie. Naczepy zostaną zholowane na parking strzeżony w asyście policji i straży pożarnej - tłumaczy kpt. Dariusz Szymura.

- Do naczep były przytwierdzone tablice rejestracyjne, ale podrobione, widać, że miały nietypową czcionkę - twierdzi asp. Justyna Łętowska.

Śledczy nie wiedzą na razie, skąd mogą pochodzić naczepy. Niewykluczone, że zostały przywiezione z zagranicy.

Więcej o:
Komentarze (35)
Trzy naczepy z chemikaliami znalezione w Wielkopolsce i Lubuskiem. Miały lewe tablice
Zaloguj się
 • markowski222

  Oceniono 16 razy 12

  Na 100% przywieziono je zza granicy. Należy zbadać monitoring z granicy, a nawet odciski palców jeżeli są, z pojemników. Dość zaśmiecania Polski toksycznym gó....m

 • eclipse23

  Oceniono 21 razy 9

  janusze kradną w rajchu auta i zwożą chemikalia .,, a plebs węszy spisek giermańców ,... :)))

 • fryderykus

  Oceniono 7 razy 7

  mafia czysci swoje tereny i magazyny, sklad zalozenie ze to z zagranicy? przeciez teraz za magazynowanie takich odpadów mozna beknac, pakuja na naczepy i sru do lasu

 • zz1026

  Oceniono 12 razy 6

  i tak sie robi interesy
  Kasujemy forse za utylizacje
  porzucamy gdzie przy drodze i panstwo to zrobi za darmo
  a nawet jesli zlapia sprawcow to grozi im wyrok w zawieszeniu
  ilu z was by przytulilo dajmy na to 200 tys zlotych w zamian za rok w zawieszeniu na 3?
  zloty interes

 • tmbpiasek

  Oceniono 9 razy 5

  To są niewątpliwie żołnierze wyklęci w walce o to, by w naszym kraju zrobić śmietnik Europy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX