Brudziński o porwaniu 3-letniej Amelki. Mówi o "przesłankach o szybkim zakończeniu sprawy"

Joachim Brudziński zabrał głos w sprawie porwania 3-letniej Amelki i jej 25-letniej matki. Szef MSWiA powiedział, że "są pewne przesłanki, mogące świadczyć o tym, że ta sprawa zostanie szybko zakończona".
Zobacz wideo

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zaznaczył, że nie chce wybiegać zbyt daleko w przyszłość, ale wierzy, że sprawa porwania 3-letniej Amelki i jej matki zostanie zakończona pozytywnie. 

Są pewne przesłanki mogące świadczyć o tym, że ta sprawa (...) zostanie szybko zakończona. Chcę wierzyć, że pozytywnie

- powiedział Joachim Brudziński.

Joachim Brudziński o sprawie 3-letniej Amelki: "Mam zaufanie do polskiej policji"

- W takich sytuacjach, kiedy zostaje skrzywdzone, porwane dziecko, należy dołożyć wszelkich starań, i to nie tylko ze strony policji, ale całego społeczeństwa, aby ta sytuacja została jak najszybciej wyjaśniona - mówił Joachim Brudziński w czasie spotkania z dziennikarzami.

Szef MSWiA zaznaczył, że ma pełne zaufanie do policji i że jest przekonany, że w śledztwie biorą udział najlepsi specjaliści. Zaznaczył także, że jest w stałym kontakcie z z komendantem głównym policji, a prace nad rozwiązaniem sprawy porwania dziecka i matki są bardzo intensywne. 

- Mam zaufanie do polskiej policji i wierzę, że ta sprawa zostanie szybko wyjaśniona i Amelka szybko wróci bezpiecznie, cała i zdrowa razem z mamą do swoich bliskich - podkreślił Joachim Brudziński pod koniec konferencji prasowej.