Krowa biegała po ulicach Wrocławia. Zwierzę uciekło z uniwersytetu

W czwartek na placu Grunwaldzkim mieszkańcy Wrocławia mogli natknąć się na krowę, która zrobiła sobie "dzień wagarowicza". Zwierzę uciekło z budynków wydziału weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego.

Rzecznik prasowy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Jolanta Cianciara powiedziała, że jest to jedna z dwóch krów, które obecnie znajdują się na terenie Katedry Chorób Wewnętrznych. Jedno zwierzę jest spokojne, natomiast krowa-uciekinierka wykazuje się dużą ciekawością świata i lubi robić sobie wycieczki po uniwersytecie.

 

Krowa na ulicach Wrocławia. Zwierzę uciekło z uczelni

Do tej pory swobodnie wychodziła na podwórko kampusu uczelni. Najprawdopodobniej studenci nie domknęli drzwi, przez co krowie udało się uciec i przespacerować ulicami Wrocławia. Myćka, jak nazywa ją kierownictwo katedry, została szybko zauważona i schwytana przez pracowników uczelni, którzy bezpiecznie odstawili zwierzę do budynku. Po spektakularnej ucieczce najprawdopodobniej zwiększy się rygor na krowie spacery po uczelni.

 

W rozmowie z rzecznik uczelni dowiedzieliśmy się także, że krowy na wrocławskim kampusie pomagają przystosować się przyszłym lekarzom weterynarii do pracy z żywym zwierzęciem. Studenci uczą się na nich m.in. badania pulsu czy wysłuchiwania rytmu serca. Bardziej zaawansowane ćwiczenia uczniowie wykonują na fantomach zwierząt. Razem z krowami na kampusie przy Grunwaldzkiej mieszka 30-letni koń - wszystkie ze zwierząt zostały uratowane przez uczelnie przed rzeźnią. 

Wykładowcy uniwersytetu zaznaczają także, że krowa biegająca po ulicy Grunwaldzkiej nie jest niczym nowym - dawniej rolnicy przyprowadzali tu swoje zwierzęta na badania weterynaryjne. 

Więcej o:
Komentarze (89)
Krowa na ulicach Wrocławia. Zwierzę uciekło z uniwersytetu
Zaloguj się
 • krzywelustro

  Oceniono 26 razy 22

  Usłyszała o powrocie na Uniwersytet profesora molestującego studentki, to zwiała.

 • slon2002

  Oceniono 11 razy 11

  Krowa nie baran i nie chciała słuchać nudnych wykładów.

 • krynolinka

  Oceniono 19 razy 9

  Chciała sobie bryknąć i od razu areszt. Kiedy ostatni raz łąkę widziała co??

 • sigillum.2

  Oceniono 9 razy 7

  Krowy tak mają po "trawie".

 • feelek

  Oceniono 7 razy 7

  "zwierzę uciekło z uniwersytetu"

  Ile to niektórzy zrobią, aby NIE dostać absolutorium

 • 11krzych

  Oceniono 21 razy 7

  Krowa uciekła z uczelni i biegała po ulicach.
  Czy to ta sama, która żarła sałatkę w Sejmie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX