WOŚP ogłosi wyniki tegorocznej zbiórki. Jerzy Owsiak: "Mogę powiedzieć, że będzie dobrze"

Już dziś poznamy wyniki tegorocznej zbiórki WOŚP. Czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pobije kolejny rekord? "Mogę powiedzieć, że będzie dobrze" - powiedział Jerzy Owsiak.
Zobacz wideo

Konferencja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na której ogłoszony zostanie wynik tegorocznej zbiórki, rozpocznie się o godzinie 11:55. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, prezes fundacji WOŚP Jerzy Owsiak poinformuje, jaką kwotę zebrano przez internet, a jaką do puszek wolontariuszy. Konferencja WOŚP będzie transmitowana m.in. na stronie internetowej fundacji oraz na jej stronie na Facebooku. 

Wyniki WOŚP 2019. Jerzy Owsiak: Więcej wpłat przez internet niż do puszek

7 marca Jerzy Owsiak udzielił wywiadu dla portalu onet.pl. Choć nie zdradził, jaką kwotę zebrano podczas tegorocznej zbiórki WOŚP, poinformował, że po raz pierwszy w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy więcej pieniędzy na WOŚP wpłynęło przez internet niż z puszek na ulicy.

- Mogę powiedzieć, że będzie dobrze. I że pomimo tłumaczenia, że nie chodzi o rekordy, ludzie po raz kolejny pokazali, że mają do nas ogromne zaufanie - powiedział Jerzy Owsiak.

Podsumowanie WOŚP. Największa zbiórka publiczna na Facebooku

Wiemy już o jednym rekordzie, w którym swój udział miała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Chodzi o akcję "Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza", która była największą zbiórką publiczną na Facebooku w Europie.

- To przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Nasze i organizatorki, pani Patrycji, krawcowej z Gdańska. Zresztą sam Facebook był zaskoczony, przez co weszliśmy w taki pułap kontroli – musieliśmy pokazać wszystkie nasze dokumenty, związane z naszą działalnością. Ale robiliśmy to nawet z pewną przyjemnością - poinformował Jerzy Owsiak. 

Więcej o: