WOŚP ogłosi wyniki tegorocznej zbiórki. Jerzy Owsiak: "Mogę powiedzieć, że będzie dobrze"

Już dziś poznamy wyniki tegorocznej zbiórki WOŚP. Czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pobije kolejny rekord? "Mogę powiedzieć, że będzie dobrze" - powiedział Jerzy Owsiak.
Zobacz wideo

Konferencja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na której ogłoszony zostanie wynik tegorocznej zbiórki, rozpocznie się o godzinie 11:55. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, prezes fundacji WOŚP Jerzy Owsiak poinformuje, jaką kwotę zebrano przez internet, a jaką do puszek wolontariuszy. Konferencja WOŚP będzie transmitowana m.in. na stronie internetowej fundacji oraz na jej stronie na Facebooku. 

Wyniki WOŚP 2019. Jerzy Owsiak: Więcej wpłat przez internet niż do puszek

7 marca Jerzy Owsiak udzielił wywiadu dla portalu onet.pl. Choć nie zdradził, jaką kwotę zebrano podczas tegorocznej zbiórki WOŚP, poinformował, że po raz pierwszy w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy więcej pieniędzy na WOŚP wpłynęło przez internet niż z puszek na ulicy.

- Mogę powiedzieć, że będzie dobrze. I że pomimo tłumaczenia, że nie chodzi o rekordy, ludzie po raz kolejny pokazali, że mają do nas ogromne zaufanie - powiedział Jerzy Owsiak.

Podsumowanie WOŚP. Największa zbiórka publiczna na Facebooku

Wiemy już o jednym rekordzie, w którym swój udział miała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Chodzi o akcję "Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza", która była największą zbiórką publiczną na Facebooku w Europie.

- To przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Nasze i organizatorki, pani Patrycji, krawcowej z Gdańska. Zresztą sam Facebook był zaskoczony, przez co weszliśmy w taki pułap kontroli – musieliśmy pokazać wszystkie nasze dokumenty, związane z naszą działalnością. Ale robiliśmy to nawet z pewną przyjemnością - poinformował Jerzy Owsiak. 

Więcej o:
Komentarze (56)
WOŚP ogłosi wyniki tegorocznej zbiórki. Jerzy Owsiak: "Mogę powiedzieć, że będzie dobrze"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 25 razy 15

  Pewnie, że będzie dobrze. Nie znam nikogo, kto by chociaż esa nie puścił i to kilkukrotnie.

 • remo29

  Oceniono 8 razy 8

  Już się trolle zleciały, oj piecze was u wylotu, co? Tyle hajsu i nie można na tym czarnej łapy położyć, tak mi przykro, łączę się w bólu ;)

 • biesczad1

  Oceniono 5 razy 5

  Komentarze pokazują jak na dłoni, że są dwa światy: świat ludzkiej dobroci, życzliwości, solidarności, i świat zawiści, focha i zakłamania - ale wybór należy do Was...

 • bazbaz73

  Oceniono 2 razy 2

  W tym roku ciężej było znaleźć skupiska ludzi, bo centra handlowe były pozamykane, jednak znaczne zwiększenie ilości wpłat internetowych pokazało, że Polacy nie dawali do puszek przy okazji, z powodu zarzucanej nachalności wolontariuszy ale z potrzeby serca i jak nie mieli okazji do wrzucenia fizycznie do puszki to spełniali ten obowiązek, który sami sobie narzucili, innymi sposobami. Ja zawsze staram się wrzucać do puszki - serduszko przyklejone w portfelu zawsze poprawia mi humor przez cały rok, ale gdybym nie znalazł wolontariuszy to wpłaciłbym przez internet.
  Przy okazji - pamiętajcie, że można na WOŚP przekazać 1 procent podatku - wystarczy wpisać KRS Fundacji w PIT - 0000030897

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  Kosciolowych i ich wiernych szczekaczy boli bardzo gdy taka kasa nie idzie na przejedzenie i zbytki panow w kolorowych kiecach co glosza swoje baki w zlotych palacach, oburzenie z ich punktu widzenie jest "zrozumiale" 👺👹😦

 • oldthor

  Oceniono 6 razy -4

  Jurek!!! Brawooooooo! Świetna organizacja Orkiestry w Gdańsku
  Nigdy nie lubiłem Adamowicza

 • dziadekjam

  Oceniono 14 razy -10

  "- To przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Nasze i organizatorki, pani Patrycji, krawcowej z Gdańska."
  ====================================
  "Pani Patrycja, Krawcowa z Gdańska"...
  Prawie jak "Pan Lech, elektryk z Gdańska". Będzie nobelek?.:-)

 • aktyntasza

  Oceniono 18 razy -10

  ciekawe czy w następnym roku WOŚP pobije super rekord i jaką będzie miał ochronę sceny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX