Sopot. Samochód wjechał w przystanek. Dwie osoby nie żyją

Do tragicznego wypadku doszło w piątek przed godziną 5 rano. Samochód osobowy uderzył w przystanek i słup trakcji trolejbusowej w Sopocie. W wyniku wypadku dwie osoby zmarły, a trzy zostały ranne.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło przy skrzyżowaniu alei Niepodległości i ulicy Malczewskiego w Sopocie. Kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w słup trakcji trolejbusowej i w znajdujący się w pobliżu przystanek autobusowy.

Dwie osoby nie żyją, trzy zostały ranne w wyniku piątkowego wypadku w Sopocie

Jak informuje portal tvn24, na przystanku nie było żadnych ludzi, a wszystkie poszkodowane w wypadku osoby jechały jednym samochodem. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Mimo reanimacji nie udało się uratować dwóch poszkodowanych. Pozostałe trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala. Mieszkańcy Sopotu muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu: zwłaszcza na alei Niepodległości w kierunku Gdańska.

Więcej o:
Komentarze (58)
Sopot. Samochód wjechał w przystanek. Dwie osoby nie żyją
Zaloguj się
 • zueoko

  Oceniono 34 razy 34

  Słup trakcyjny oraz przystanek nie dostosowały się do prędkości i dynamiki jazdy kierowcy. Nie zapominając o tym, że łuk był za bardzo łukowaty.

 • veni.vici

  Oceniono 35 razy 29

  gdyby Polak jechał 50 km/h, zgodnie z obowiązującym prawem - wszyscy ci Polacy by przeżyli, warto o tym w Polsce pamiętać

 • speedy13

  Oceniono 34 razy 28

  Trzeba wyciąć wszystkie przydrożne przystanki, gdyż są śmiertelnym zagrożeniem dla kierowców.

 • beton44

  Oceniono 26 razy 22

  Super że była 5 rano - nikogo postronnego bandyci drogowi ze sobą do grobu nie zabrali :-)

 • sztucznypolak

  Oceniono 18 razy 18

  Juz sie obawialem, ze zgineli czekajacy na przystanku.
  Ale wszystko jest jak trzeba.

 • tygrys102

  Oceniono 20 razy 16

  kogo to dziwi ? idiotów w Polsce coraz więcej, surowe kary - prawko i konfiaskata auta to jedyna szansa na poprawę sytuacji

 • marywil2012

  Oceniono 14 razy 12

  pewnie jechali 50km/h. Kierwcy w trójmieście, jak zresztą w innych zakątkach naszego pięknego kraju, mają sobie za nic przepisy drogowe, a w konsekwencji życie innych uczestników ruchu. PiS nic nie zmienił w przepisach, aby poprawić bezpieczeństwo, tchórzliwie wycofano się z wielu zmin obawiając się suwrena i jego potężnego 500+, którym zmotoryzował swoje nierzadko nachlane jestestwo. Problem jednak, trzeba uczciwie powiedzieć jest starszy i już PO się migało przed zmianą ustawy dot. na przykład przepuszczania pieszych zbliżających się do przejść. PiS jednak jest znaczenie bardziej niebezpieczne, bo zajęło się działąniami pozorowanymi i działając na zasadzie korupcji politycznej nie będzie miało odwagi zmienić zasad ruchu drogowego ani egzekwować takich banalnych przepisów jak ograniczenie prędkości w mieście. prawie wszystkich wypadków dałoby się uniknąć, gdyby zmniejszyć prędkość i przestrzegać ograniczeń. hańba pisowi

 • pepe_papa

  Oceniono 11 razy 9

  A co ze słupem? Przeżył?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX