Radio ZET wstrzymało emisję piosenek Michaela Jacksona. Reakcja na zarzuty o pedofilię

Od poniedziałku w Radiu ZET nie są grane piosenki Michaela Jacksona. To pierwsza stacja w Polsce, która przestała grać hity Króla Popu. Wszystko za sprawą oskarżeń wobec piosenkarza o molestowanie dzieci.
Zobacz wideo

HBO w tym tygodniu wyemitowało dokument "Leaving Neverland" (w Polsce premiera odbyła się w nocy z czwartku na piątek), przedstawiający historię dwóch mężczyzn, którzy mieli być wykorzystywani seksualnie przez Michaela Jacksona.

Wade Robson i James Safechuck opisują swoją relację z Jacksonem (poznali go, gdy mieli po 7 i 10 lat), oraz w szczegółach opowiadają o tym, jak zaczął ich wykorzystywać i stworzył "związek".

Radio ZET przestało emitować utwory Jacksona

W związku z zarzutami, jakie pojawiły się w dokumencie, zagraniczne stacje radiowe zaczęły rezygnować z odtwarzania muzyki zmarłego w 2009 roku Jacksona. Hity Króla Popu wycofało brytyjskie radio BBC 2 czy kanadyjski koncern Cogeco.

Na podobny ruch zdecydowało się także Radio ZET - donosi portal wirtualnemedia.pl. Już od poniedziałku, 4 marca, stacja przestała emitować utwory Michaela Jacksona.

- Uważnie obserwujemy sytuację w USA od strony prawnej, niemniej zdecydowaliśmy o usunięciu utworów tego artysty z playlisty Radia ZET do czasu wyjaśnienia sprawy - przekazała rzeczniczka Eurozetu.

Natomiast Grupa Radiowa Agory na razie nie podjęła decyzji w tej sprawie, podobnie Grupa ZPR Media (m.in. Eska, Eska Rock, VOX FM). Polskie Radio z kolei nie zamierza rezygnować z piosenek Michaela Jacksona - czytamy na wirtualnemedia.pl.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (275)
"Leaving Neverland". Radio ZET przestaje grać piosenki Michaela Jacksona po głośnym dokumencie
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 26 razy 18

  Tradycyjnie nasuwa się pytanie, dlaczego nikt z otoczenia nie reagował. Wtedy kiedy trzeba było reagować. Pośmiertny lincz niczego nie naprawia.

 • albrecht_kalba

  Oceniono 35 razy 17

  Pieprzę Was. Genialną muzykę robił i basta. Chowanie jego płyt do szafy nic nie zmieni, może jedynie uspokoi Wasze hunwejbińskie sumienia. W walce z seksizmem też dotarliście do granic absurdu, zamiast być zdroworozsądkowym medium wpadliście w pułapkę ideologii. Ten sposób myślenia niczym nie różni się od mentalnego bolszewizmu PiS. Nie widzicie własnej śmieszności?

 • nie_z_rzeczownikami

  Oceniono 31 razy 17

  To jest tak głupie, że szkoda słów... czy jeśli się kiedyś okaże, że "Einstein był pedofilem", to z nauki wycofa się wzór E=mc2 (i wiele innych)?

 • wylye

  Oceniono 23 razy 13

  A kiedy to samo radio przestanie mówić o pewnym naszym rodaku który piastując (pewien bardzo) ważny urząd w Watykanie, wydatnie na zasady obłudy i hipokryzji "zamiatał pod dywan" podobne sprawy jak ta Jacksonowa - sprawcami których byli chłopcy w sutannach?

 • jestemjakijestem

  Oceniono 12 razy 12

  A co z rodzicami tych dwóch facetów? Trzeba mieć nieźle zryty mózg żeby zostawić dzieciaka sam na sam z obcym facetem i to jeszcze w jego domu.
  Zbliża się 10 rocznica śmierci Jacksona więc teraz codziennie będą wychodzić nowe rewelacje na jego temat a tuż po rocznicy temat od razu zniknie i wszyscy o tym zapomną. Ważne że wcześniej ktoś zarobi na sprzedaży jego płyt

 • krark

  Oceniono 18 razy 12

  Trzeba odróżnić autora od dzieła. Jeśli nie, to nie czytajmy Knuta Hamsuna (apologeta nazizmu) czy Fiodora Dostojewskiego (polakożerca). Na radio ZET zawsze można liczyć albowiem oni są najmądrzejsi z całej wsi, czego nie raz dali przykład.

 • fakekonto10

  Oceniono 16 razy 12

  Jakaś psychoza społeczna. Rozumiem brak szacunku do Majkela, ale żeby od razu piosenki przestały się podobać? To trzeba mieć coś z głową nie tak. Przypomina to trochę takie palenie czarownic, lud się domaga, więc spalić trzeba.

 • xsawer

  Oceniono 17 razy 11

  Oszołomstwo nie ma barw politycznych.
  Idąc tym tropem należy unieważnic zwyciestwo pod Grunwaldem bo Jagiełło pojął nieletnią Jadwigę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX