Radio ZET wstrzymało emisję piosenek Michaela Jacksona. Reakcja na zarzuty o pedofilię

Od poniedziałku w Radiu ZET nie są grane piosenki Michaela Jacksona. To pierwsza stacja w Polsce, która przestała grać hity Króla Popu. Wszystko za sprawą oskarżeń wobec piosenkarza o molestowanie dzieci.
Zobacz wideo

HBO w tym tygodniu wyemitowało dokument "Leaving Neverland" (w Polsce premiera odbyła się w nocy z czwartku na piątek), przedstawiający historię dwóch mężczyzn, którzy mieli być wykorzystywani seksualnie przez Michaela Jacksona.

Wade Robson i James Safechuck opisują swoją relację z Jacksonem (poznali go, gdy mieli po 7 i 10 lat), oraz w szczegółach opowiadają o tym, jak zaczął ich wykorzystywać i stworzył "związek".

Radio ZET przestało emitować utwory Jacksona

W związku z zarzutami, jakie pojawiły się w dokumencie, zagraniczne stacje radiowe zaczęły rezygnować z odtwarzania muzyki zmarłego w 2009 roku Jacksona. Hity Króla Popu wycofało brytyjskie radio BBC 2 czy kanadyjski koncern Cogeco.

Na podobny ruch zdecydowało się także Radio ZET - donosi portal wirtualnemedia.pl. Już od poniedziałku, 4 marca, stacja przestała emitować utwory Michaela Jacksona.

- Uważnie obserwujemy sytuację w USA od strony prawnej, niemniej zdecydowaliśmy o usunięciu utworów tego artysty z playlisty Radia ZET do czasu wyjaśnienia sprawy - przekazała rzeczniczka Eurozetu.

Natomiast Grupa Radiowa Agory na razie nie podjęła decyzji w tej sprawie, podobnie Grupa ZPR Media (m.in. Eska, Eska Rock, VOX FM). Polskie Radio z kolei nie zamierza rezygnować z piosenek Michaela Jacksona - czytamy na wirtualnemedia.pl.

Zobacz wideo
Więcej o: