Sejm. Komendant Straży Marszałkowskiej odwołany. Obowiązki przejął jego zastępca

Dotychczasowy komendant Straży Marszałkowskiej, płk Piotr Rękosiewicz, został odwołany ze swojej funkcji.
Zobacz wideo

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka poinformował w czwartek o odwołaniu komendanta Straży Marszałkowskiej, podaje portal 300POLITYKA. 

Komendant Straży Marszałkowskiej odwołany

Jego obowiązki przejął dotychczasowy zastępca, mjr Wojciech Leśnik. Andrzej Grzegrzółka zapewnia, że funkcjonariusz ma duże doświadczenie wiążące się z jego wieloletnim stażem pracy. Będzie pełnił tę funkcję nie dłużej niż trzy miesiące - zgodnie z obowiązującą ustawą. 

Rękosiewicz przy Wiejskiej pracował od lipca 2017 roku. 

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu dodaje:

Kancelaria Sejmu dziękuję za służbę płk. Rękosiewiczowi.(...) To był na pewno intensywny czas – pełen wyzwań i bardzo wielu ważnych decyzji. To również okres, gdy Straż Marszałkowska przechodziła reorganizację i transformację w nową służbę, zgodnie z przyjętą ustawą.

Nie podano jeszcze dokładnych przyczyn tej zmiany. Portal Onet.pl powołując się na swoje źródło podaje, że nieoficjalnie mogła ona mieć związek ze sprawą tablicy "układ Kaczyńskiego", którą już dwukrotnie stawiali w Sejmie posłowie PO, a która była usuwana najpierw przez Staż Marszałkowską, a potem przez posła PiS Marka Suskiego. 

Więcej o: