Porwanie 3-letniej Amelki w Białymstoku. Policja uruchomiła Child Alert

Policja poszukuje 3-letniej Amelki, która została porwana razem ze swoją mamą. Ogłoszono Child Alert - system alarmowy, który w momencie uprowadzenia dziecka uruchamia zorganizowaną i natychmiastową akcję poszukiwawczą.
Zobacz wideo

3-letnia Amelka i jej 25-letnia mama zostały porwane około 10.00 rano przez zamaskowanych mężczyzn w Białymstoku. Policja poszukuje dziecka - rozesłała oficjalny Child Alert.

Przed blokiem w Białymstoku doszło do porwania 25-letniej kobiety i jej 3-letniej córki. Marcin Gawryluk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku potwierdza w rozmowie z Gazeta.pl, że do takiego zdarzenia doszło. Jako pierwszy poinformował o tym dziennikarz RMF FM. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że porwanie mógł zlecić mąż 25-letniej kobiety i ojciec dziecka. Policja nie potwierdza tej informacji.

3-letnia Amelka

Dziewczynka ma jasne blond włosy, w chwili porwania upięte były w kok, niebieskie oczy. Ubrana była w szarą czapkę z pomponem, szare spodnie, różową kurtkę i granatowe buty. 

Wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek informacje o nim, policja prosi o kontakt z bezpłatnymi numerami telefonów 995 (Child Alert) lub 997 (dyżurny numer policji).

Jak działa Child Alert?

Child Alert jest systemem alarmowym, który w momencie uprowadzenia dziecka uruchamia zorganizowaną i natychmiastową akcję poszukiwawczą - przypomina Komenda Główna Policji. System angażuje w poszukiwanie zaginionych dzieci wszelkie dostępne kanały informacyjne, a wiadomość o zaginionym dziecku jest natychmiastowo rozpowszechniana. Wizerunek dziecka jest publikowany m.in. za pośrednictwem stacji telewizyjnych, radiowych, internetu. Tablice informacyjne znajdują się w miejscach publicznych m.in. na dworcach, lotniskach. System alarmowy Child Alert działa w 11 krajach Unii Europejskiej.

Więcej o: