SUV Lamborghini zatrzymany w Dorohusku. Samochód za 1,4 mln zł miał wyjechać na Ukrainę

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali poszukiwany samochód Lamborghini Urus. Warte 1,4 mln złotych z 2019 roku auto jest najdroższym pojazdem, jaki udało się odzyskać funkcjonariuszom z tej jednostki.
Zobacz wideo

Kilka dni temu na przejściu granicznym w Dorohusku funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego kierowcę, który próbował wyjechać z Polski na Ukrainę luksusowym samochodem Lamborghini Urus. Strażnicy po rozmowie ze szwajcarskimi służbami ustalili, że samochód jest poszukiwany przez jedną z firm. Samochód został zatrzymany przez strażników, ponieważ nie miał zezwoleń na przekraczanie granicy z Unią Europejską. Ukraiński kierowca został przesłuchany w charakterze świadka. 

Strażnicy odzyskali Lamborghini Urus - samochód wart 1,4 mln złotych

Zatrzymany na polsko-ukraińskiej granicy samochód wart jest 1,4 mln złotych. Wyprodukowany w 2019 roku pojazd został zabezpieczony i czeka na dalsze działania służb. Lamborghini Urus należy do jednych z najszybszych i najdroższych samochodów typu SUV.

 

Pod maską znajduje się silnik o pojemności 4 litrów i mocy 650 koni mechanicznych. Dzięki temu auto przyspiesza do 100 km/h w nieco ponad 3 sekundy. Maksymalna prędkość z jaką może jechać ten pojazd to aż 305 km/h.

Więcej o: