SUV Lamborghini zatrzymany w Dorohusku. Samochód za 1,4 mln zł miał wyjechać na Ukrainę

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali poszukiwany samochód Lamborghini Urus. Warte 1,4 mln złotych z 2019 roku auto jest najdroższym pojazdem, jaki udało się odzyskać funkcjonariuszom z tej jednostki.
Zobacz wideo

Kilka dni temu na przejściu granicznym w Dorohusku funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego kierowcę, który próbował wyjechać z Polski na Ukrainę luksusowym samochodem Lamborghini Urus. Strażnicy po rozmowie ze szwajcarskimi służbami ustalili, że samochód jest poszukiwany przez jedną z firm. Samochód został zatrzymany przez strażników, ponieważ nie miał zezwoleń na przekraczanie granicy z Unią Europejską. Ukraiński kierowca został przesłuchany w charakterze świadka. 

Strażnicy odzyskali Lamborghini Urus - samochód wart 1,4 mln złotych

Zatrzymany na polsko-ukraińskiej granicy samochód wart jest 1,4 mln złotych. Wyprodukowany w 2019 roku pojazd został zabezpieczony i czeka na dalsze działania służb. Lamborghini Urus należy do jednych z najszybszych i najdroższych samochodów typu SUV.

 

Pod maską znajduje się silnik o pojemności 4 litrów i mocy 650 koni mechanicznych. Dzięki temu auto przyspiesza do 100 km/h w nieco ponad 3 sekundy. Maksymalna prędkość z jaką może jechać ten pojazd to aż 305 km/h.

Więcej o:
Komentarze (51)
SUV Lamborghini zatrzymany w Dorohusku. Samochód za 1,4 mln zł miał wyjechać na Ukrainę
Zaloguj się
 • zerozer52

  Oceniono 18 razy 18

  Dać go SOP-owi. Zaraz go rozwalą.

 • dziadekjam

  Oceniono 30 razy 18

  " Ukraiński kierowca został przesłuchany w charakterze świadka."
  ============================================
  A auto w charakterze podejrzanego o próbę nielegalnego przekraczenia zewnętrznej granicy UE? :-)

 • rabieg

  Oceniono 19 razy 13

  Najlepsze. Kierowca został przesłuchany w charakterze świadka. Już jest na Ukrainie.

 • lm648

  Oceniono 11 razy 9

  szanowna redakcjo :) )) Nie rozumiem ...jakie dokumenty winien posiadać samochód na przekroczenie granicy ??? Nie wystarczyło to że był zgłoszony przez właściciela jako kradziony.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 18 razy 8

  Znowu prześladują Ukraińców.
  Nie życzą im dobrych fur.

 • niezalany

  Oceniono 13 razy 7

  drodzy polscy zatwardziali janusze,
  nie piszą że auto kradzione, dlatego też kierowca został przesłuchany jedynie w charakterze świadka... ciekawe czy któryś pożal się boże komentator chciałby zostać aresztowany tylko za to że jechał nie swoim drogim autem i nie miał zezwolenia na przekroczenie tym autem akurat tej granicy...
  ... a może jednak lepiej byłoby go zastrzelić, tak profilaktycznie, co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX