Pogoda na weekend 9-10 marca. Synoptycy przewidują opady deszczu w niemal całym kraju

Prognoza pogody na weekend 9-10 marca. W sobotę jeszcze ciepło, jednak już w niedzielę może nastąpić niewielki spadek temperatury. Meteorolodzy zapowiadają też opady deszczu w całym kraju.

W sobotę w większości kraju utrzymają się wyższe temperatury, jednak od niedzieli prognozowany jest niewielki ich spadek. W weekend przewidywane są przelotne opady w całym kraju.

Pogoda na sobotę 9 marca 

Drugi weekend marca przywita nas całkiem wysokimi temperaturami. Najchłodniej tylko w województwie pomorskim, gdzie będzie od 6 stopni w Koszalinie do 7 stopni w Gdańsku. Najwyższe temperatury zapowiadane są na południu kraju, gdzie będzie nawet 13 stopni w Rzeszowie i Wrocławiu. W pozostałych województwach będzie od 8 do 12 stopni. 

Meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami deszczu w niemal całym kraju. Największe szanse na rozpogodzenia mają mieszkańcy województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, mazowieckiego i podkarpackiego.  Miejscowo, na Pomorzu i północnym wschodzie Polski mogą pojawić się także niewielkie opady deszczu ze śniegiem. Dziś także kolejny dzień z umiarkowanym i dość silnym wiatrem. Nad morzem może wiać w porywach do nawet 80 km/h.

Pogoda na niedzielę 10 marca

Dziś będzie chłodniej niż w sobotę. W większości kraju temperatury maksymalne utrzymywać się będą poniżej 10 stopni. Najchłodniej będzie w Suwałkach, Koszalinie i Zakopanem gdzie termometry pokażą tylko 5 stopni. Najcieplej, bo 10 stopni, prognozowane jest dla Wrocławia, Opola i Katowic. W pozostałych regionach temperatura wahać się będzie od 6 do 9 stopni.

W całym kraju zachmurzenie przeważnie duże. Opady deszczu pojawią się w większości kraju - padać nie powinno tylko w Opolu, Rzeszowie, Przemyślu i Zakopanem. Na Pomorzu i Lubelszczyźnie możliwe są opady deszczu ze śniegiem. Wiatr słaby, jedynie na północy kraju mogą pojawić się silniejsze porywy.  

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: