Ministerstwo likwiduje wydział sądu w Poznaniu. Kierował nim rzecznik "Iustitii"

Rzecznik stowarzyszenia sędziów "Iustitii" straci swoją posadę - razem z całym wydziałem. Ministerstwo sprawiedliwości zdecydowało się ten wydział zlikwidować. Kolejni sędziowie krytyczni wobec PiS-owskich zmian w sądownictwie obawiają się o swoją pracę.
Zobacz wideo

Jeden z trzech wydziałów ds. gospodarczych w sądzie na poznańskim Starym Mieście zostanie zlikwidowany. Akurat ten, w którym pracuje sędzia Bartłomiej Przymusiński, rzecznik "Iustitii" - podaje poznańska "Gazeta Wyborcza". Przymusiński jest znany z krytyki zmian w sądownictwie oraz wystąpień na protestach

Rzecznik "Iustitii" jest kierownikiem wydziału, zatem utrata tego stanowiska (wraz likwidacją wydziału) oznacza niższą pensję. Przymusiński zapewnia, że jego IX Wydział Gospodarczy działał najlepiej z trzech w sądzie na Starym Mieście, a nikt z ministerstwa Zbigniewa Ziobry nie wyjaśnił przyczyn decyzji.

Onet.pl podaje, że teraz inni sędziowie ze stowarzyszeń obawiają się o swoje stanowiska. - W każdej chwili spodziewam się tego, że mogę usłyszeć o likwidacji także mojego wydziału - mówi w rozmowie z serwisem Dariusz Mazur, rzecznik Stowarzyszenia Sędziów "Themis" i kierownik wydziału karnego w Sądzie Okręgowym w Krakowie. - Te działania są dla mnie czytelną próbą zakneblowania sędziowskich stowarzyszeń - ocenia.

Więcej o: