"Szarża" Leszka Czarneckiego na operatora TVP. Roman Giertych: Skandal pseudodziennikarzy

TVP twierdzi, że Leszek Czarnecki zaatakował operatora stacji, gdy zadano mu pytania o GetBack. Niestety na nagraniu z tego zdarzenia zarejestrowano jedynie "szarżę" biznesmena. Roman Giertych, który wówczas szedł z Czarneckim dementuje taką wersję zdarzeń i pisze o "skandalu pseudodziennikarzy".
Zobacz wideo

Na nagraniu, które pojawiło się na profilach społecznościowych "Magazynu Śledczego Anity Gargas" zamieszczono jedynie fragment, w którym Leszek Czarnecki i Roman Giertych idą obok siebie o czymś rozmawiając.

W pewnym momencie Czarnecki rusza w stronę dziennikarzy, nic nie mówiąc. Wtedy też obraz zarejestrowany przez kamerę dziennikarzy zaczyna mocno się poruszać, a w tle słychać tylko "co pan robi". Nagrał się też wyraz twarzy Czarneckiego - właściciel Getinu wygląda, jakby coś naprawdę go wcześniej zdenerwowało.

"Magazyn Śledczy" opisuje, że taką reakcję Leszka Czarneckiego wywołały "pytania dziennikarza o sprzedaż 'toksycznych' obligacji GetBack" przez Idea Bank, który także jest kontrolowany przez biznesmena.

Samo nagranie opisano jako "Szarżę oligarchy Leszka Czarneckiego na ekipę 'Magazynu Śledczego'". Z kolei w portalu tvp.info wiadomość o tym nagraniu jest zatytułowana: "Biznesmen Leszek Czarnecki zaatakował operatora TVP". 

Giertych o "Magazynie Śledczym": Kolejny skandal pseudodziennikarzy

Inaczej przedstawia to Roman Giertych, adwokat Czarneckiego, który tak opisuje całą sytuację:

Gdy skończyłem opowieść o tym, jak Jacek Kurski chodził po Sejmie i ryczał z powodu przegranej debaty, Leszek Czarnecki ruszył żwawym krokiem do samochodu. Ekipa TVP wściekła, że ich zignorowaliśmy próbowała zablokować mu drogę odpychając go. Kolejny skandal pseudodziennikarzy

"Gazeta Wyborcza" w ubiegłym roku ujawniła nagrania z rozmowy Leszka Czarneckiego z byłym już szefem Komisji Nadzoru Finansowego Markiem Chrzanowskim, co rozpoczęło tzw. aferę KNF. Czarnecki utrzymuje, że Chrzanowski miał mu złożyć propozycję korupcyjną. Biznesmen został w tym tygodniu przebadany wariografem w tej sprawie.

Zobacz wideo
Więcej o: