Do Polski zbliża się niż Korneliusz. RCB: IMGW wydał ostrzeżenia 1. stopnia. Zachowajcie ostrożność!

W ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Wysp Brytyjskich, który przyniesie ciepłą temperaturę i bardzo silny wiatr. IMGW wydał ostrzeżenia dla trzech województw i apeluje o ostrożność.
Zobacz wideo

Nad Polskę nadpływa niż Korneliusz - sprawi on, że temperatura znacznie wzrośnie, ale w środę wieczorem i w nocy z środy na czwartek w niektórych regionach Polski będzie bardzo wietrznie.

Niż Korneliusz nad Polską. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Jak prognozują synoptycy TVN Meteo, w czwartek termometry pokażą od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, od 13 do 16 stopni w centralnej Polsce i aż 18 stopni na Dolnym Śląsku. Na północy kraju mogą wystąpić niewielkie opady deszczu.

W związku z nadchodzącym nad Polskę niżem w Tatrach pojawi się halny, który może osiągnąć prędkość nawet ponad 100 kilometrów na godzinę. Silny wiatr pojawi się również w innych rejonach Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W ostrzeżeniu czytamy, że porywy wiatru w tych rejonach może osiągnąć prędkość do 85 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenie obowiązuje od środy od godziny 22:30 do czwartku do 21. IMGW apeluje o ostrożność i zaleca obserwowanie komunikatów pogodowych. 

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach nad Polską przechodził cyklon Bennet. Strażacy musieli wyjeżdżać na pomoc prawie 1100 razy. Najwięcej interwencji wymagała sytuacja w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim i wielkopolskim, gdzie konieczne było usuwanie setek połamanych drzew z ulic i torów kolejowych.

Więcej o: