Łowicz. 8-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Zatrzymano 18-letniego kierowcę

Na przejściu dla pieszych w Łowiczu samochód potrącił 8-letnie dziecko. Kierowca uciekł z miejsca wypadku. Jak dowiedział się portal Gazeta.pl, policja szybko znalazła podejrzewanego mężczyznę. To 18-latek z powiatu łowickiego.
Zobacz wideo

W środę około godziny 12 na ulicy Stanisławskiego w Łowiczu doszło do wypadku. Samochód potrącił 8-letniego chłopca na przejściu dla pieszych. Sprawca wypadku odjechał z miejsca, nie udzielając dziecku pomocy - wynika z relacji świadków. Policja zaczęła poszukiwania. 

Łowicz. Potrącił 8-latka na przejściu i uciekł

Podkom. Urszula Szymczak z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu informuje  rozmowie z Gazeta.pl, że kierowcę podejrzewanego o potrącenie 8-latka udało się szybko znaleźć. Policja zatrzymała go na jednej z ulic w Łowiczu. 

To 18-letni mieszkaniec powiatu łowickiego - informuje podkom. Szymczak. 

Dodaje, że wstępne badanie alkomatem nie wykazało, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Pobrano jednak próbkę krwi, aby wykonać badania na obecność innych substancji odurzających. 

Potrącony chłopiec trafił do szpitala w Łodzi. Na razie policja nie informuje, jak rozległe są jego obrażenia, ani czy konieczna będzie hospitalizacja.

Więcej o: