Ryszard Terlecki fotografuje się na Ukrainie w hełmie i z papierosem. "Kazali ubrać kamizelki"

Ryszard Terlecki opublikował na Twitterze nietypowe zdjęcie. Polityk sfotografował się w Słowiańsku na Ukrainie w hełmie i z papierosem w ustach.

Ryszard Terlecki przebywa aktualnie w Słowiańsku w obwodzie donieckim na Ukrainie. Wicemarszałek Sejmu podzielił się na Twitterze zdjęciem z tamtego miejsca. Na fotografii widzimy polityka ubranego w hełm, kamizelkę kuloodporna, z papierosem w ustach. 

"Koło Słowiańska na linii rozgraniczenia między terenem kontrolowanym przez Ukrainę a obszarem okupowanym. Ukraińcy kazali ubrać kamizelki kuloodporne" - napisał.

Zdjęcie bardzo szybko rozprzestrzeniło się w mediach społecznościowych. Uwagę na nie zwrócili m.in. Wojciech Czacki, Tomasz Sakiewicz i Jacek Nizinkiewicz. Ten ostatni skomentował je słowami: "Trzeba mieć dystans do siebie".

"Oto osoba stojący na straży powagi Sejmu RP" - napisał tymczasem Sławomir Nitras.

"Z takim (wice)marszałkiem od razu czuję się bezpieczniej..." - ironizuje natomiast Robert Biedroń. 

Z Terleckiego podśmiewa się też Michał Majewski, były dziennikarz "Wprost". "Psy Wojny" - skomentował krótko.

Do filmu nawiązał też Mariusz Piekarski z RMF FM. "Czterej pancerni i ...'pies'" - napisał dziennikarz.

Zdjęcie dotarło również do dziennikarza współpracującego z "Tygodnikiem Powszechnym" Pawła Pieniążka. Według niego jednak Ryszard Terlecki popełnił w opisie zdjęcia błąd - dziennikarz twierdzi, że koło Słowiańska nie przebiega linia rozgraniczenia.

W poniedziałek, jak czytamy na Twitterze ambasady Polski w Kijowie wicemarszałek w ramach IX posiedzenia Zgromadzenia Parlamentarnego złożył kwiaty na cmentarzu Ofiar Totalitaryzmu w Charkowie-Piatichatkach. Dzisiaj z kolei Terlecki wziął udział w birefingu w Kramatorsku. Spotkanie, w którym wzięła udział wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej Ukraina Oksana Syroid, dotyczyły sytuacji na linii kontaktowej w Donbasie.

Zobacz wideo
Więcej o: