Pogoda. Oblodzone drogi i silny wiatr. IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia

Pogoda. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega: na północno-wschodnim krańcu Polski drogi mogą być oblodzone, z kolei na południu będzie wiał porywisty wiatr.
Zobacz wideo

Na oblodzone drogi muszą dziś uważać kierowcy poruszający się drogami w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Pogoda. IMGW ostrzega przed oblodzonymi drogami. Zdejmijmy nogę z gazu!

Na północno-wschodnim krańcu Polski temperatura w nocy spadła poniżej zera stopni przez co na wielu drogach utworzyła się cienka warstwa lodu, stwarzająca zagrożenie. Pomimo stopniowego wzrostu temperatury w ciągu dnia, oblodzenie dróg może utrzymywać się do godziny 10:00, przede wszystkim w miejscach zacienionych. 

W wymienionych powyżej województwach obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia. Komunikat taki oznacza, że występujące na danym terytorium warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia, życia oraz mienia. 

Silne wiatry nie ustępują. Powieje na południu kraju

Nie tylko lód na drogach będzie stwarzał dziś zagrożenia. 6 marca wciąż będzie wiał silny wiatr, który odczują mieszkańcy województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Najmocniej będzie wiało na terenach podgórskich - tam prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h. 

Więcej o: