Z這toryja. Wybuch w strefie ekonomicznej. Dwie osoby zosta造 ranne

We wtorek oko這 godziny 9:00 dosz這 do wybuchu w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Z這toryi. Poszkodowane zosta造 dwie osoby. Z zak豉du, w kt鏎ym dosz這 do wybuchu ewakuowano 74 os鏏.
Zobacz wideo

Do wybuchu doszło w hali zakładu Borgers położonego przy ul. Przemysłowej w Złotoryi. Wciąż nie wiadomo, co było jego przyczyną.

Wybuch w Złotoryi. Strażacy sprawdzają, co było jego przyczyną

Po tym, jak w zakładzie Borgers doszło do wybuchu, nad budynkiem pojawił się ciemny dym, a jedna z hal produkcyjnych zaczęła zajmować się ogniem. Na miejscu zdarzenia szybko pojawili się strażacy

- Otrzymaliśmy informację o po瘸rze, który pojawił się w jednej z hal produkcyjnych. Doszło również do wybuchu, lecz jego przyczyna nie jest jeszcze znana. Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe - słowa sierż. Dominiki Kwakszys ze złotoryjskiej policji cytuje portal legnica.naszemiasto.pl

Wybuch w Złotoryi. Kilkadziesiąt osób ewakuowanych, dwie osoby ranne

Z zakładu Borgers, w którym doszło do wybuchu, ewakuowano 74 osoby. W wyniku zdarzenia ranne zostały dwie osoby. Jedna z nich została zbadana przez lekarzy jeszcze na miejscu zdarzenia, druga trafiła do szpitala. 

Strażacy podejrzewają, że w zakładzie Borgers doszło do wybuchu gazu - informuje RMF FM. Uszkodzona została część dachu budynku, na miejscu zdarzenia leży dużo luźnych elementów, które mogą stanowić zagrożenie. Okoliczności wybuchu bada policja. 

Wi璚ej o: