Cyklon Bennet nad Polską. Prawie 1100 interwencji po wichurach. Wiatr wiał w czterech województwach

Ponad tysiąc razy interweniowała Straż Pożarna, która wzywana była zniszczeń wywołanych przez wczorajszy cyklon Bennet. Dziś w niektórych regionach znów będzie mocno wiało.
Zobacz wideo

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków nad Polskę nadciągnął wczoraj cyklon Bennet - zatoka niżowa z układem bardzo niskiego ciśnienia, przybyła nad Polskę znad krajów nadbałtyckich. Duża różnica temperatur między dwoma frontami kształtującymi pogodę w Europie spowodowała silną wichurę.

Rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak w rozmowie z IAR podał, że w wyniku silnego wiatru ranne zostały trzy osoby. Wśród poszkodowanych jest jeden strażak, który został ranny podczas interwencji w okolicach Gryfina. Jak przekazał portal twojapogoda.pl pozostałymi poszkodowanymi są dwie kobiety, które zostały niegroźnie zranione przez upadające drzewo.

Straż Pożarna - prawie 1100 interwencji po wichurze wywołanej przez cyklon Bennet

Strażacy musieli wyjeżdżać na pomoc prawie 1100 razy. Najwięcej interwencji wymagała sytuacja w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim i wielkopolskim, gdzie konieczne było usuwanie setek połamanych drzew z ulic i torów kolejowych. Wśród strat należy wymienić także 30 uszkodzonych dachów budynków. Nieodporne na wiatr były także wielkoformatowe reklamy.

Drzewo przewrócone przez silny wiatr na samochody w SzczecinieDrzewo przewrócone przez silny wiatr na samochody w Szczecinie Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta

Drzewo przewrócone przez silny wiatr na samochody w SzczecinieDrzewo przewrócone przez silny wiatr na samochody w Szczecinie Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta


Od rana zniszczenia wywołane wiatrem próbują usunąć także energetycy. Aż 9500 odbiorców zostało odciętych od energii elektrycznej - najwięcej, bo 6300 osób zostało bez prądu w województwie podlaskim.

Cyklon Bennet nadal nad Polską - IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na Pomorzu 

Niestety dziś także zapowiadane są silne porywy wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed wiatrem dla północnej części województwa zachodniopomorskiego. Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru dotyczą większości kraju (oprócz Lubelszczyzny, południowego Mazowsza, Łódzkiego, a także południowych krańców Polski).

Więcej o:
Komentarze (15)
Cyklon Bennet nad Polską. Prawie 1100 interwencji po wichurach. Wiatr wiał w czterech województwach
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 13 razy 7

  Wiatr pomaga durnemu polskiemu ludkowi oczyszczać jego kraj z drzew, a polski ludek pomaga wichurom i innym anomaliom - trując atmosferę czym popadnie.

 • taciakje_g.pl

  Oceniono 15 razy 5

  Sami są sobie winni bo już w 2017 r. po huraganie na Pomorzu Cejrowski zauważył że gdzie była kapliczka na posesji, tam wicher nie uderzył, zboża nie wyłożył". - Gdzie się ludzie modlą i zapraszają księdza, żeby poświęcił ziarno przed siewem, tam nie wyłożyło się, a kto nie łazi do kościoła albo zbiory robi w niedzielę bądź w święto maryjne, temu się wyłożyło

 • miecztemidy

  Oceniono 5 razy 5

  Hej Redaktorze ! Trochę uwagi nie zaszkodzi. Wichury wystąpiły w lubuskim, a nie lubelskim.

 • poppers68

  Oceniono 4 razy 4

  Nasza ukochana, " pochylająca się nad losem zwykłego człowieka " władza z triumfem poinformowałą, że Ministerstwo Cyfryzacji potwierdza uruchomienie specjalnego sytemu ostrzeżeń SMS.

  NO I ZADZIAŁAŁO. TAK ZAWIAŁO, ŻE CAŁY RZĄD MAMY NA LISTACH DO PARLAMENTU EU ZA 20 000 PLN NETTO/MIESIĄC.

  Dostał ktoś kiedyś coś?
  Nie.
  To chyba czas już tę nieudacznych geniuszy patriotyzmu stosowanego pożegnać .

 • joasia.skora

  Oceniono 12 razy 4

  Dziwne. Żadnych ostrzeżeń przed wichurami nie było. Za to znalazłam wielce ciekawy artykuł, właściwie to rzetelną syntezę publicystyczną o tym, czy w najbliższą niedzielę będą sklepy wolne.

 • zgredzik01

  Oceniono 3 razy 3

  To kara za niesłuchanie Radyja Maryja. Złóżcie odpowiednią ofiarę na konto radyja, a wiać przestanie!

 • klak3519

  Oceniono 4 razy 2

  Kiedyś w marcu zawsze wiało i to dłużej i jakoś nikt z tego nie robił problemu.

 • bigark

  Oceniono 1 raz 1

  Te polskie "cyklony" odsłaniają nędzę polskich miasteczek i wsi: Dachy z blachy falistej lub eternitu, podmokłe, zmurszałe ściany na 1 ceglę i nędzne wyposażenie. Może to i dobre w walce z ubóstwem, której państwo powinno zdecydowanie pomagać, zamiast dawać bogaczom po 500+?
  Bieda nie głosuje, więc niech sobie bieduje - na remont willi 100tys., a na odbudowe chałupy 5000??

 • maj.basia

  Oceniono 3 razy 1

  Co to wypisujecie? Województwa zachodnio-pomorskie, wielkopolskie i... lubelskie ? Wstyd na cały
  kraj, bo gdzie lubelskie a LUBUSKIE. Wysoko kształcone dziennikarstwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX