Pogoda. Jeszcze mamy zimę, ale już pojutrze pierwszy promyk lata. Nawet 18 stopni!

Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy z utęsknieniem czekają na ciepłą pogodę. W tym tygodniu będzie jeden dzień, w którym poczujemy przedsmak lata.

Zima powoli chyli się ku końcowi. Każdy kolejny dzień jest nieco dłuższy, a słońce częściej wygląda zza chmur. Choć do początku astronomicznej wiosny jeszcze kilkanaście dni, synoptycy prognozują, że jej preludium nastąpi już w ten czwartek.

W czwartek będzie słonecznie, ciepło i wiosennie. Pogoda szybko się zmieni

7 marca będzie wyjątkowo ładnym dniem. Niemal w całym kraju zobaczymy, jak słońce wygląda zza chmur, a temperatura na naszych termometrach rośnie. Z prognoz IMGW wynika, że tego dnia sięgnie nawet 18 stopni. Najcieplej będzie we Wrocławiu, Opolu i Katowicach. 17 stopni odnotujemy w Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu, a 16 - w Szczecinie, Zielonej Górze, Jeleniej Górze, Przemyślu i Rzeszowie. Najgorsze warunki pogodowe będziemy obserwować przy północnej granicy Polski - tam mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a termometry pokażą kilka stopni mniej.

Jeszcze lepszą pogodę prognozuje TVN Meteo. Według synoptyka tej stacji Tomasza Wasilewskiego w czwartek miejscami może być nawet 20 st. C.

Najbliższy weekend będzie deszczowy

Niestety, czwartek będzie jedynym tak ładnym dniem w tym tygodniu. Już w piątek zaobserwujemy pogorszenie pogody. Prognozy pogody na weekend pokazują maksymalnie ok. 10 stopni ciepła i przelotne opady deszczu

Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoda. Jeszcze mamy zimę, ale już pojutrze pierwszy promyk lata. Nawet 18 stopni
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 6 razy 6

  A z dzikim ociepleniem oczywiście wichury, które łeb chcą urwać przy samej ...

 • yslsl

  Oceniono 5 razy 3

  W lutym 18... a w lipcu?... 55? Wielbiciele Słoneczka jeszcze będą je przeklinać...

 • wj_2000

  Oceniono 2 razy 0

  Pisanie, ze dnia "nieco" przybywa jest co najmniej infantylne.
  Akurat teraz jest taki okres kiedy dnia przybywa najszybciej -4 minuty w kazdej kolejnej dobie.
  "Nieco" to przybywało przez jakis czas po zimowym przesileniu.
  W przyslowiu "Na Nowy Rok przybywa dnia na barani skok" mamy informację ze przez 9 dni od 22 grudnia do konca przybędzie tyle ile wynosza baranie SKOKI - czyli wlasnie te 4-ro minutowe przyrosty w okolicy przejscią. Slonca przez punkt Barana, czyli w okolicy wiosennej Równonocy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX