Pogoda. Jeszcze mamy zimę, ale już pojutrze pierwszy promyk lata. Nawet 18 stopni!

Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy z utęsknieniem czekają na ciepłą pogodę. W tym tygodniu będzie jeden dzień, w którym poczujemy przedsmak lata.
Zobacz wideo

Zima powoli chyli się ku końcowi. Każdy kolejny dzień jest nieco dłuższy, a słońce częściej wygląda zza chmur. Choć do początku astronomicznej wiosny jeszcze kilkanaście dni, synoptycy prognozują, że jej preludium nastąpi już w ten czwartek.

W czwartek będzie słonecznie, ciepło i wiosennie. Pogoda szybko się zmieni

7 marca będzie wyjątkowo ładnym dniem. Niemal w całym kraju zobaczymy, jak słońce wygląda zza chmur, a temperatura na naszych termometrach rośnie. Z prognoz IMGW wynika, że tego dnia sięgnie nawet 18 stopni. Najcieplej będzie we Wrocławiu, Opolu i Katowicach. 17 stopni odnotujemy w Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu, a 16 - w Szczecinie, Zielonej Górze, Jeleniej Górze, Przemyślu i Rzeszowie. Najgorsze warunki pogodowe będziemy obserwować przy północnej granicy Polski - tam mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a termometry pokażą kilka stopni mniej.

Jeszcze lepszą pogodę prognozuje TVN Meteo. Według synoptyka tej stacji Tomasza Wasilewskiego w czwartek miejscami może być nawet 20 st. C.

Najbliższy weekend będzie deszczowy

Niestety, czwartek będzie jedynym tak ładnym dniem w tym tygodniu. Już w piątek zaobserwujemy pogorszenie pogody. Prognozy pogody na weekend pokazują maksymalnie ok. 10 stopni ciepła i przelotne opady deszczu

Więcej o: