Katastrofa MiG-29 w Drgiczu. Pilot był doświadczony, 1200 godzin nalotu. Przyczyny nieznane

Katastrofa MiG-29 w Drgiczu. Pilotowi udało się katapultować, obecnie przechodzi badania w szpitalu przy ul. Szaserów w Warszawie. Już wiadomo, że pilot miał spore doświadczenie - miał blisko 1200 wylatanych godzin.

Ppłk Marek Pawlak, rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, powiedział w TVN24, że pilot samolotu MiG-29 został "podjęty w stanie dobrym i przewieziony do szpitala". Myśliwiec spadł na terenie niezabudowanym niedaleko Węgrowa, w miejscowości Drgicz.

- Jest w stanie dobrym, jest w szpitalu, przechodzi badania - przekazał ppłk Pawlak. Pilot trafił do szpitala na ul. Szaserów w Warszawie. Lot, podczas którego doszło do katastrofy, był lotem kontrolno-pomiarowym, czyli po prostu sprawdzającym samolot.

Wszystko wyjaśni PKBWL. Pilot był doświadczony

Rzecznik DGRSZ nie miał informacji o tym, czy pilot wcześniej alarmował o kłopotach z maszyną, lub czy wcześniej pojawiały się z nią problemy. Wiadomo już za to, że samolotem sterował doświadczony pilot, który miał nalot na poziomie 1200 godzin. Natomiast myśliwiec miał wylatanych prawie 2 tys. godzin. MiG-29 wykorzystywane przez wojsko pochodzą są w służbie od lat 80.

Na razie wojsko wskazuje, że szczegółowe informacje zostaną podane opinii publicznej po tym, jak zbada ją Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

 

Więcej o:
Komentarze (90)
Katastrofa MiG-29 w Drgiczu. Pilot trafił do szpitala na Szaserów w Warszawie, miał 1200 godzin nalotu
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 31 razy 21

  Ja sie pytam. Dlaczego opozycja nie grzmi że mamy państwo na glonianych podstawach!!! Wałkować to na okrągło jak PiS wałkował 4 lata temu ośmiorniczki aż do wyżygania. Aż się wszyscy dowiedzą, że dzięki Antkowi i reszczie teraz naprawdę mamy teoretyczne państwo w ruinie

 • krynolinka

  Oceniono 18 razy 14

  Kancelaria zwierzchnika sił zbrojnych jeszcze nie zauważyła, że samolot się rozbił. Oferują na profilu grochóweczkę. Główny zajadający to oczywiście Duduś..Nic się nie stało, rozejść się!

 • hamsterx

  Oceniono 20 razy 12

  macierewicz dotarł na miejsce katastrofy
  czy ucieka jak z Katynia 10.04.2010 ???

 • pokon

  Oceniono 15 razy 11

  Nie trzeba wroga, by zniszczyć armię. Wystarczy zabrać, dla własnych ambicji ,całe dowództwo wojska na wycieczkę do Smoleńska i je unicestwić a resztę wojska z wyposażeniem poddać pod dowództwo PiS dzielcow. Po jednej kadencji z armii nie pozostanie nic oprócz długów.

 • 0apud0

  Oceniono 21 razy 11

  Już niedługo problem z kończącym się resursem MIG-ów rozwiąże się sam

 • 1852m

  Oceniono 18 razy 10

  Przyczyny są dwie: smoleńska fantazja i tupolewska bylejakość władzy.

 • kapitan.kirk

  Oceniono 17 razy 9

  <<< Lot, podczas którego doszło do katastrofy, był lotem kontrolno-pomiarowym, czyli po prostu sprawdzającym samolot. >>>

  Sprawdzenie dało wynik negatywny...

 • koment7

  Oceniono 14 razy 8

  PIS wszędzie wprowadza 500+, tutaj dopiero trzeci samolot. Tylko jak dalej będą tak konsekwentni to nam samolotów zabraknie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX