Pogoda na dziś - wtorek 5 marca. Na rozpogodzenia mogą liczyć tylko mieszkańcy południowej Polski

Pogoda na dziś - wtorek 5 marca. W całym kraju będzie ciepło - od 6 do maksymalnie 10 stopni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem na północy Polski.

Pogoda we wtorek będzie podobna do tej poniedziałkowej. W całej Polsce zapowiadane jest duże zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu. 

Temperatura. W całym kraju od 6 do 10 stopni

Temperatura maksymalna od 6 stopni w Suwałkach do 10 stopni w Katowicach, Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie, Przemyślu i w Lublinie. W centrum i na północnym zachodzie termometry pokażą od 8 do 9 stopni. Najchłodniej poza Suwałkami będzie w Gdańsku i Koszalinie, gdzie synoptycy zapowiadają 7 stopni. Na północy kraju temperatura odczuwalna może być niższa, niż ta pokazywana na termometrach – uczucie chłodu będzie większe przez silny wiatr i opady deszczu. 

Pogoda na dziś - 5 marca.Pogoda na dziś - 5 marca. gazeta.pl

Opady. Największe opady na północy, wschodzie i w centrum kraju. Na południu rozpogodzenia

W dzień zachmurzenie duże zwłaszcza w centrum, na wschodzie i północy kraju. Przelotny deszcz prognozowany jest w całym kraju. Na największe opady muszą być przygotowani mieszkańcy Pomorza, Warmii, Lubelszczyzny oraz Mazowsza, gdzie najsilniejsze opady zapowiadane są na rano i pod wieczór. W nocy na południowych krańcach Śląska Górnego i Małopolski mogą pojawić się opady śniegu. Większe rozpogodzenia w ciągu dnia możliwe tylko w województwach lubuskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami dość silny na północy kraju.

Ostrzeżenia IMGW. Ostrzeżenia przed silnym wiatrem na północy

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem występującym w województwach zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim. Zachodni i południowo-zachodni wiatr będzie wiał w porywach do nawet 85 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: