Pogorszył się stan zdrowia Komendy. Morawiecki zdecydował o przedłużeniu mu renty specjalnej

Tomasz Komenda, który niesłusznie spędził w wiezieniu 18 lat, może liczyć na dłuższą pomoc państwa. Premier Mateusz Morawiecki przedłużył okres przyznawania mu renty specjalnej. Niedawno informowano, że pogarsza się stan zdrowia mężczyzny.
Zobacz wideo

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przedłużeniu czasu, w jakim Tomasz Komenda będzie dostawał rentę specjalną. Rok temu premier pisał, że Komenda będzie ją dostawał "do czasu, aż uzyska odszkodowanie w sądzie". Jednak po roku renta wygasła. Teraz Morawiecki zdecydował się przedłożyć ten okres. 

Jak podaje "Fakt", rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska poinformowała, że świadczenie będzie wypłacane przez kolejne trzy lata. Komenda dostaje rentę wysokości 3276 złotych netto.

Stan zdrowia Tomasza Komendy znacznie się pogorszył

Jak pisaliśmy na początku tygodnia, pełnomocnik Komendy mec. Zbigniew Ćwiąkalski  informował, że "jego stan psychiczny jest gorszy niż bezpośrednio po opuszczeniu więzienia". - Ma takie dołki, że odłożyliśmy na razie czynności związane z przygotowaniem wniosku o zadośćuczynienie. Tyle lat za kratami robi swoje - powiedział prawnik. Pełnomocnik Tomasza Komendy mówi, że pogarszający się stan zdrowia jego klienta uniemożliwił też złożenie wniosku o odszkodowanie. Mec. Ćwiąkalski domaga się 18 milionów złotych dla swojego klienta. Termin na złożenie wniosku mija w maju. 

Mecenas Zbigniew Ćwiąkalski zapowiadał złożenie wniosku o przedłużenie renty.

Jeszcze przed decyzją o przedłużeniu renty prokurator generalny Zbigniew Ziobro mówił, że ministerstwo sprawiedliwości "ma pewien pomysł", jak udzielić pomoc mężczyźnie. Mówił też, że premier "z całą pewnością" przedłuży rentę. 

Sprawa Tomasza Komendy

Tomasz Komenda po 18 latach niesłusznie spędzonych w więzieniu, wyszedł na wolność. Mężczyzna odsiadywał wyrok za morderstwo 15-letniej Małgorzaty K. Ciało dziewczyny zostało znalezione w 1997 roku - została brutalnie zgwałcona, a następnie pozostawiona na 20-stopniowym mrozie, w wyniku czego zmarła. Pomimo, że prokuratura stwierdziła, iż sprawców było kilku, zatrzymano tylko Komendę. Miał spędzić w więzieniu 25 lat.

Więcej o:
Komentarze (91)
Pogorszył się stan zdrowia Komendy. Będzie miał przedłużoną rentę
Zaloguj się
 • izopropanol

  Oceniono 26 razy 24

  Szkoda człowieka ale ja rozumiem że te odszkodowania i renty to idą z kieszeni tych którzy go niesłusznie zapudłowali? Czy jak zwykle z mojej w podatkach ?

 • zwolay

  Oceniono 23 razy 21

  Choćby mu dali 18 mln za jeden dzień to czasu i tak mu nie zwrócą-zniszczono człowieka i tyle....

 • yaspiman

  Oceniono 28 razy 18

  zły stan zdrowia leczy się rentą?
  to tylko budyń potrafi wymyślić.
  już dawno powinni być ustaleni wszyscy sprawcy nieszczęścia Komendy. i skasowani na kilka milionów na jego rzecz.

 • dziadekjam

  Oceniono 24 razy 18

  " Rok temu premier pisał, że Komenda będzie ją dostawał "do czasu, aż uzyska odszkodowanie w sądzie". Jednak po roku renta wygasła. Teraz Morawiecki zdecydował się przedłożyć ten okres."
  ==================================================================
  Skoro miał dostawać do czasu otrzymania odszkodowania, to dlaczego tak nie jest i trzeba ją przedłużać?

 • andgad

  Oceniono 26 razy 16

  Trzeba podziękować pisowskiemu szeryfowi za naciski na wymiar sprawiedliwości by mieć sukces i skazać Komendę!

 • kisssmyass

  Oceniono 17 razy 13

  państwo zniszczyło mu życie, należy się dożywotnia renta, PLUS odszkodowanie! Tak żeby nigdy bezmyślnie nie wsadzano nikogo tylko po to żeby poprawić sobie statystyki albo dla samego uspokojenia opinii publicznej.

 • armagedon888

  Oceniono 21 razy 13

  Kazdy ma prawo do godnego traktowania , nawet w wiezieniu. Zbydlecenie niektorych wiezniow moze doprowadzic do wielkiej tragedi .Mysle ze pan Komenda przezyl koszmar w wiezieniu,swiadomosc ze sie jest niewinnym i paragrafy z ktorych zostal skazany,zrobily swoje ,reszte zrobili wspolwiezniowie i ich chore zasady...........

 • loneman

  Oceniono 15 razy 13

  Zniszczyli mu zycie to łaski nie robia...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX