Marek Falenta rozpłynął się w powietrzu. Sąd wystawił list gończy za biznesmenem

Sąd wystawił list gończy za Markiem Falentą. Biznesmen został skazany w sprawie podsłuchów montowanych w warszawskich restauracjach. Po wyroku Falenta nie trafił jednak do zakładu karnego.
Zobacz wideo

- Funkcjonariusze komendy stołecznej próbowali doprowadzić do więzienia biznesmena, jednak nie zastali go w domu. Sprawdzali również wszystkie inne sygnały o możliwym miejscu pobytu, żaden się nie potwierdził - mówi w rozmowie z TVN 24 policjant, który chce pozostać anonimowy.

Jest list gończy za Markiem Falentą

Jak podaje stacja w związku ze zniknięciem Falenty sąd w Warszawie podjął decyzję o wydaniu za nim listu gończego. Dzięki temu służbom będzie łatwiej go namierzyć, także poza granicami Polski.

TVN 24 zwraca uwagę, że w poszukiwania Faletny włączą się funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, a właśnie od dzisiaj CBŚP ma nowego dowódcę - komendanta Pawła Półtorzyckiego.

Zniknięcie Falenty

Ponad miesiąc temu uprawomocnił sądowy wyrok w sprawie Marka Falenty. Mężczyzna został skazany na 2,5 roku w związku z tzw. afera podsłuchową. Odpowiedzialny był za nagrywanie w latach 2013-2014 osób z kręgów polityki, biznesu oraz funkcjonariuszy publicznych w dwóch warszawskich restauracjach. Jednak skazany nie trafił do zakładu karnego, pomimo wysłania przez sąd nakazu w tej sprawie. Ponadto mężczyzna stara się o ułaskawienie ze strony prezydenta.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (144)
Marek Falenta rozpłynął się w powietrzu. Sąd wystawił list gończy za biznesmenem
Zaloguj się
 • sailor2016

  Oceniono 24 razy 18

  Mam wrażenie, że obecny nierząd umożliwił ucieczkę swojemu agentowi i nie zdziwiłbym się jak poszukiwany znajdzie się w Rosji.

 • owca888

  Oceniono 21 razy 17

  A Dubienieckiego ktoś widział czy też się rozpłynął pod pisss.dzielskim parasolem?

 • krzycho-to-ja

  Oceniono 17 razy 15

  Dlaczego mówi się o nim "biznesmen" a nie przestępca??
  W końcu ma skazujący go prawomocniewyrok sądowy

 • earthboundmisfit

  Oceniono 15 razy 13

  I co, Zero nie wysłał po niego kulsonów o szóstej rano? Swojaków nie zgarniają.

  A propos, gdyby poprzedni rząd PO-PSL tak pozwolił kolesiowi zniknąć przed pójściem do więzienia, w PiSie rozległby się taki skowyt, że usłyszałby to ich mocodawca na Kremlu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX