Urwane koło ciężarówki uderzyło w przednią szybę autokaru. Kierowca zginął na miejscu

W nocy z czwartku na piątek w miejscowości Tur (łódzkie) doszło do tragicznego wypadku. W przednią szybę autokaru uderzyło koło, które urwało się z jadącego z naprzeciwka samochodu ciężarowego. Kierowca autokaru zginął na miejscu, a dwoje pasażerów przewieziono do szpitala.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło 1 marca około godziny 1:40 na drodze wojewódzkiej nr 703, w miejscowości Tur w gminie Wartkowice. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w samochodzie ciężarowym podczas manewru wymijania urwało się tylne koło, które z impetem uderzyło w szybę czołową autokaru jadącego z naprzeciwka. Pojazd wpadł do rowu, a jego kierowca zginął na miejscu. 

Tur. Oderwane koło ciężarówki uderzyło w szybę autokaru

Autokarem podróżowało łącznie 15 obywateli Ukrainy, którzy jechali z Kijowa do Świnoujścia. Dwoje z nich zostało rannych - to kobieta i mężczyzna. Pozostałym pasażerom nic się nie stało, na czas akcji ratunkowej zapewniono im schronienie w pobliskiej szkole.

Policja ustaliła, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratownicze, a droga była całkowicie zablokowana. Dokładne przyczyny tragicznego wypadku będzie badać policja pod nadzorem poddębickiej prokuratury.

Więcej o: