Prognoza pogody na tydzień [4-10 marca]. Będzie cieplej, ale z opadami deszczu

Prognoza pogody na tydzień 4-10 marca. Synoptycy zapowiadają deszczowy, ale ciepły tydzień.

W tym tygodniu deszcz będzie pojawiał się codziennie w różnych regionach kraju. Stopniowo termometry będą pokazywać coraz wyższe temperatury

Pogoda na poniedziałek

W poniedziałek temperatury będą bardziej zrównoważone - w większości kraju synoptycy zapowiadają 12 stopni. Najchłodniej tradycyjnie w Suwałkach, gdzie termometry pokażą 6 stopni. Najwyższa temperatura zapowiadana jest dla Gorzowa Wielkopolskiego, Opola, Poznania i Wrocławia, gdzie będzie około 13 stopni. W całej Polsce pojawiać się będą przelotne opady deszczu, a w okolicach Krakowa i Przemyśla nawet śniegu. Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem na Pomorzu.

Prognoza pogody na wtorek i środę

Wtorek będzie nieco chłodniejszy od poniedziałku, w większości kraju termometry pokażą 8 stopni. Najcieplej ma być we Wrocławiu: meteorolodzy zapowiadają tam 9 stopni. Najchłodniej w Zakopanem, tam 4 stopni i przejściowe opady śniegu. Deszcz będzie padał w województwach pomorskim, wamińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim. W pozostałych regionach przejaśnienia. W środę czekają nas duże rozpogodzenia, niewielkie opady deszczu prognozowane są dla Koszalina, Olsztyna i Zakopanego. Będzie też cieplej - w większości kraju od 7 do 10 stopni. Poniżej 6 stopni temperatura spadnie tylko w Olsztynie, Białymstoku, Suwałkach i Zakopanem.

Pogoda na czwartek i piątek

Czwartek zapowiada się bardzo deszczowo i pochmurnie. Słońce może rozjaśnić niebo tylko na Podlasiu. Pomimo dużych opadów będzie ciepło - od 7 stopni na Pomorzu, 10 stopni w centrum i na zachodzie kraju oraz od 11 do 13 stopni na południu Polski. Lepsza pogoda czeka nas w piątek - duże rozpogodzenie zapowiadane są dla północno-zachodniej, wschodniej i południowo-wschodniej Polski. W centrum, na Śląsku i Mazurach mogą pojawić się większe zachmurzenia i niewielkie opady deszczu. Będzie też cieplej – w Krakowie może być nawet 14 stopni. W najchłodniejszym Podlasiu zapowiadane jest 9 stopni, w centrum około 10 stopni, a na Pomorzu maksymalnie 11 stopni.

Prognoza pogody na weekend

Weekend zapowiada się deszczowo. W sobotę największe opady prognozowane są dla Opola, Łodzi, Katowic i Zakopanego. Przelotnie będzie padać jednak we wszystkich regionach. Największe szanse na słońce mają mieszkańcy wschodniej Polski. Temperatury od 9 stopni w Gdańsku do 13 stopni w Warszawie, Krakowie i Rzeszowie. W niedziele większe opady deszczu prognozowane są dla wschodniej Polski, jednak mieszkańcy pozostałych regionów muszą się liczyć z miejscowymi opadami. W Zakopanem może spaść śnieg. Dziś będzie trochę chłodniej - od 7 stopni na wschodzie do 10 stopni na zachodzie kraju.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: