Szczecin. Kierowca skrócił sobie drogę i... przejechał autem przez torowisko tramwajowe

Czy stojąc w ogromnym korku zdarzyło się Wam fantazjować o przejechaniu przez tramwajowe torowisko? Kierowca ze Szczecina właśnie w ten sposób skrócił sobie drogę.
Zobacz wideo

Jak donosi TVN 24, 26 lutego około godziny 16.30 w Szczecinie na rondzie przy Placu Szarych Szeregów powstał zator tramwajowy. Pojazdy stanęły, ponieważ w sieci trakcyjnej zabrakło prądu. Dwa tramwaje zablokowały przejazd dla samochodów. 

Jeden z kierowców nie chciał poczekać na udrożnienie przejazdu i postanowił obrać szybszą, niezgodną z przepisami, drogę. Jego wyczyn nagrała zainstalowana w kabinie tramwajowej kamera. Na filmie widać, jak kierujący Mazdą skrócił sobie drogę przejeżdżając wzdłuż torowiska przez środek ronda. Potem włączył lewy kierunkowskaz i jak gdyby nigdy nic włączył się do ruchu.

 
Więcej o:
Komentarze (73)
Szczecin. Samochód jak gdyby nigdy nic przejechał przez torowisko
Zaloguj się
 • melmakianin

  Oceniono 10 razy 10

  na pewno wiózł umierającą matkę do porodu...

 • amuzc

  Oceniono 7 razy 7

  No, we Wrocławiu, ze względu na fatalny stan torowisk, nie miałby szans tak pojechać.

 • moharp

  Oceniono 5 razy 5

  W końcu miastowy SUV do czegoś się przydał.

 • kajotgw

  Oceniono 19 razy 5

  Bez przesady... jeżeli rzeczywiście tramwaje zablokowały przejazd i była to jedyna droga ominięcia, to sama policja powinna tak puścić samochody aby udrożnić skrzyżowanie.
  Czy jak na drodze z podwójną ciągłą ktoś się rozkraczy to nikt ma go nie ominąć tylko czekać na pomoc drogową aż posprząta? Pan z tramwaju by tak czekał (oczywiście jadąc samochodem:-)?

 • gorillaglu

  Oceniono 10 razy 4

  Ojtam, Szlachta ma czekać? Szlachta kupiła SAMOCHÓD. Jak nazwa wskazuje, SAM JEDZIE! A nie-szlachta która nie samojedzie powinna siedzieć cicho. 300 lat, a mentalność ta sama.

 • vuko_vuko

  Oceniono 32 razy 4

  Tyle minusów, a nikt nie potrafi wytłumaczyć na podstawie jakie przepisu nie wolno dokonać takiego manewru. Panie autorze, proszę o wytłumaczenie.

 • zigzaur

  Oceniono 30 razy 4

  Awaria czy nie awaria, właściciel tramwajów ma obowiązek zapewnienia drożności ruchu czyli usunięcia wraków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX