Pogoda na dziś - poniedziałek 4 marca. Zapowiada się kolejny deszczowy dzień

Pogoda na dziś - poniedziałek 4 marca. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem w województwie pomorskim. Będzie ciepło chociaż deszczowo.

Pogoda w poniedziałek będzie podobna do tej w niedzielę. Temperatury będą coraz wyższe, jednak meteorolodzy przewidują przelotne opady deszczu i umiarkowane zachmurzenie w całej Polsce. 

Temperatura. W przeważającej części kraju termometry pokażą 12 stopni

W poniedziałek temperatury będą bardziej zrównoważone i nie będzie zbyt dużej różnicy między zachodem i wschodem kraju. Najchłodniej będzie w Suwałkach, gdzie termometry pokażą 6 stopni oraz w Białymstoku i Zakopanem, gdzie maksymalnie ma być około 8 stopni. Najwyższa temperatura prognozowana jest dla Opola, Wrocławia, Poznania i Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie będzie około 13 stopni. W większości kraju synoptycy zapowiadają 12 stopni.

Pogoda na dziś - 4 marcaPogoda na dziś - 4 marca gazeta.pl

Opady. Przelotne opady deszczu w całej Polsce 

W poniedziałek w całej Polsce zapowiadane są przelotne opady deszczu. Wieczorem możliwe opady śniegu w okolicach Krakowa i Przemyśla. Rozpogodzenia pojawią się tylko na północnym zachodzie i południowym wschodzie kraju. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany w porywach do maksymalnie 55 km/h na północy i południu Polski.

Ostrzeżenia IMGW. Silny wiatr na północy kraju

Meteorolodzy ostrzegają przed silnymi porywami wiatru w województwie pomorskim. Nad morzem południowo-zachodni wiatr może wiać z prędkością do 75 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: