Świecące listwy ostrzegą zagapionych w telefon. Innowacyjne przejście dla pieszych w Szczecinie

Szczecin postanowił wyjść naprzeciw tym, którzy nie mogą oderwać wzroku od telefonu nawet podczas spaceru. W mieście powstaje przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną wbudowaną w chodnik.
Zobacz wideo

O przebiegu inwestycji poinformował na Facebooku Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. "To będzie pierwsze przejście dla pieszych tego typu. Coś dla tych, którzy notorycznie patrzą w telefon zamiast na sygnalizator. Listwa w chodniku będzie się świecić na zielono lub czerwono. Zobaczymy jak się sprawdzi" - napisał.

W Szczecinie powstaje przejście dla zagapionych w telefon

Ledy między płytami chodnikowymi to rozwiązanie przeznaczone dla osób, które nawet w trakcie chodzenia nie mogą oderwać wzroku od ekranu telefonu. Chodzi o to, by sygnalizacja świetlna znajdowała się w zasięgu ich wzroku. Pomysł nie jest nowy, podobne rozwiązanie wprowadziły m.in. samorządy w Swarzędzu, Ostrowie Wielkopolskim czy Poznaniu. Wcześniej takie przejścia pojawiły się choćby w niemieckich czy holenderskich miastach.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (40)
Świecące listwy ostrzegą zagapionych w telefon. Innowacyjne przejście dla pieszych w Szczecinie
Zaloguj się
 • lukas.87

  Oceniono 18 razy 14

  nie lepiej zdać się na Matkę Naturę i jej bezlitosną selekcję naturalną?

 • xzyzzy

  Oceniono 11 razy 11

  A gdyby tu staruszka przechodziła do domu starców, wgapiona w tableta, to wtedy wy byście tę staruszkę przejechali, a to być może wasza matka! i nie mówcie, że matka siedzi z tyłu.

 • misiur

  Oceniono 12 razy 10

  Debilizm.
  Jestem za wprowadzeniem mandatów za gapienie się w telefon na przejściu dla pieszych.
  Tak jak jest w Moskwie.

 • romangutermi

  Oceniono 11 razy 9

  Kolejny debilizm za publuczne pieniadze.

 • labeo

  Oceniono 8 razy 8

  Zróbcie jeszcze przejście dla naćpanych, pijanych, świrniętych i debili.

 • dik2002x

  Oceniono 8 razy 8

  kolejne ułatwienia dla zombich. Kasa wydana, a zagapieni w telefon i tak nie zauważą ostrzeżenia, natomiast utwierdzą się w przekonaniu, że ich zachowanie jest OK. A kwestia bezpieczeństwa to nie ich zmartwienie. Oto mają zadbać inni. się Z drugiej strony jakaś naturalna selekcja musi być. Skoro nie ma wojen, choroby zostały opanowane, to cała nadzieja w samochodach

 • ithom

  Oceniono 6 razy 6

  takie rozwiązanie było już we Wrocławiu przy ul. Oliwskiej ostrzegając przed nadjeżdżającym tramwajem. Niestety się nie sprawdziło.

 • dziadekjam

  Oceniono 18 razy 6

  Proponuję poprzeczkę na wysokości głowy - taniej i skuteczniej:-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX