Szczecin: niewidomy pomylił drogę i wpadł do Odry. Pomoc nadeszła natychmiastowo

Dwaj mieszkańcy Szczecina uratowali niewidomego i częściowo niedosłyszącego mężczyznę, który przez przypadek wpadł do Odry. Szczecinianie zostali nagrodzeni przez lokalną policję za bohaterstwo i szybką reakcję.
Zobacz wideo

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu w rejonie szczecińskiego nadbrzeża. Niewidomy i częściowo niedosłyszący mężczyzna wracał z pracy. Stracił orientację w terenie i przez przypadek wpadł do Odry.

Na tę zagrażającą życiu sytuację zareagowali dwaj szczecinianie, którzy na szczęście znajdowali się w pobliżu. Widząc całe zdarzenie natychmiast podbiegli do brzegu i wyciągnęli z wody wychłodzonego mężczyznę

- czytamy w policyjnym komunikacie.

Szczecin. Uratowali niewidomego

Jak mówił w rozmowie z Radiem Szczecin jeden z uczestników tej sytuacji, pomógł wydostać się niewidomemu z wody m.in. dzięki wykorzystaniu podbieraka do ryb.

- Czysty przypadek: testowałem nową wędkę, o tej godzinie nigdy nie przebywam na rybach. Każdy na moim miejscu zrobiłby to samo i uratował człowieka - relacjonował.

W pomoc zaangażował się mężczyzna stojący na przystanku. - Myślałem, że złapał rybę! Widzę: człowiek w wodzie więc od razu podbiegłem. Normalna rzecz. Nie wydaje mi się, żeby było to jakieś bohaterstwo - opowiadał reporterowi Radia Szczecin.

Więcej o: