Świnoujście. Pogrzeb został przerwany przez saperów. W sąsiedniej mogile był niewypał

Na cmentarz w Świnoujściu musieli przyjechać saperzy, gdyż podczas kopania grobu, pracownicy natknęli się na powojenny niewybuch. Pogrzeb musiał zostać przerwany, a żałobnicy musieli ewakuować się z nekropolii.
Zobacz wideo

Pracownicy cmentarza komunalnego w Świnoujściu natknęli się na niecodzienne znalezisko podczas kopania dołu pod nowy grób. Jak informuje lokalny portal iswinoujscie.pl, w starej części cmentarza znaleziono coś, co przypominało niewypał. 

Świnoujście. Akcja saperów na cmentarzu komunalnym

W czwartek około godziny 11 na cmentarz zostali wezwani saperzy. Na szczęście zjawili się tam błyskawicznie, bo prowadzili akurat prace w sąsiedztwie. 

Ze względu na znalezisko wszystkie osoby, które znajdowały się na cmentarzu musiały go opuścić. Przerwano pogrzeb, który akurat trwał w innym miejscu i opóźniono ten, który niebawem miał się rozpocząć. Żałobnicy musieli poczekać, że specjaliści skończą zabezpieczać obiekt. 

Okazało się, że pracownicy cmentarza się nie mylili, przedmiot, który znaleziono to niemiecki granatnik, który został tam po II wojnie światowej. Udało się go bezpiecznie przewieźć na poligon i tam zdetonować.  

Więcej o: