29-latek jest podejrzany o wysadzenie budynku w Bielsku-Białej. Brawurowe zatrzymanie CBŚ

Policjanci z CBŚP oraz z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wysadzenie budynku. Mężczyzna spowodował straty szacowane na ponad 1,2 mln złotych.

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali dziś 29-letniego Mateusza H., któremu postawiono już zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach oraz usiłowania wywołania kolejnego zdarzenia.

Policja. CBŚ zatrzymała mężczyznę podejrzanego o wysadzenie budynku w Bielsku-Białej

Mężczyzna został już oskarżony o wysadzenie nowo wybudowanego budynku przy ulicy Sarni Stok w Bielsku-Białej, do którego doszło 17 lipca 2018 roku. W wyniku eksplozji zawaleniu i całkowitemu zniszczeniu uległ jeden segment budynku. Mateusz H. planował także uszkodzić dwa kolejne budynki. W wybuchu nie ucierpiały żadne osoby, jednak straty wyceniono na ponad 1,2 mln złotych.

Poszukiwaniem sprawcy zajęła się specjalna grupa złożona z policjantów z KMP w Bielsku-Białej i funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Policjanci wraz z prokuratorami analizowali materiały dowodowe przez kilka miesięcy, co naprowadziło ich na 29-letniego Mateusza H. Mężczyzna został zatrzymany w zorganizowanej akcji, ponieważ zdaniem funkcjonariuszy mógł stawiać opór i stworzyć nowe zagrożenie. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Mężczyzna obecnie przebywa w areszcie.

 
Więcej o:
Komentarze (22)
29-latek jest podejrzany o wysadzenie budynku w Bielsku-Białej. Brawurowe zatrzymanie CBŚ
Zaloguj się
 • hatteras

  Oceniono 10 razy 6

  Przypominam ,ze A Gwiazda uwazal takie czyny za bohaterskie i odslonil nawet plyte pamiatkowa na czesc sprawcow.

 • ercu

  Oceniono 10 razy 4

  Biorąc pod uwagę jakość polskiej policji i ziobroratury pod rządami PiSu to jeszcze bedą go przepraszać.

 • sobieryba

  Oceniono 2 razy 2

  Bielsko-Biała? Nudy... Jak by to było Malmo albo Marsylia to by TVP Info miało news dnia..

 • krzysztofceranka

  Oceniono 2 razy 2

  co jest z tymi 29 latkami!!???Tutaj wysadzenie w Lodzi studentke pobil 29 latek a w sobote pod Rawą Mazowiecką 29-latek zrabował auto po czym doprowadzil do smiertelnego zderzenia z jadaca z przeciwka kobieta z dzieckiem.

 • 70m3k

  Oceniono 4 razy 2

  Imie "Mateusz H." sugeruje, ze to byl katolicki terrorysta z Polski. Mateusz to splszczenie imienia ewangelisty Mattanjâ. Tylko czekac, az prawica zacznie nawolywac... a nie, zaraz...

 • milujte

  Oceniono 8 razy 2

  Z punktu widzenia pisarczyka to może brawura, dla nich jedno z prostych zatrzymań - widać na filmiku, co tam brawurowego??

 • wicipinski

  Oceniono 1 raz 1

  Brawurowa realizacja. Brawo. Tylko kiedyś taką realizację przeprowadzał dzielnicowy, w pojedynkę z teczką pod pachą. Dobrze, że żaden się nie postrzelił.

 • uthark

  Oceniono 1 raz 1

  Rząd nie wprowadził stanu wyjątkowego i nie internował opozycji? Taka okazja była.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX