29-latek jest podejrzany o wysadzenie budynku w Bielsku-Białej. Brawurowe zatrzymanie CBŚ

Policjanci z CBŚP oraz z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wysadzenie budynku. Mężczyzna spowodował straty szacowane na ponad 1,2 mln złotych.
Zobacz wideo

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali dziś 29-letniego Mateusza H., któremu postawiono już zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach oraz usiłowania wywołania kolejnego zdarzenia.

Policja. CBŚ zatrzymała mężczyznę podejrzanego o wysadzenie budynku w Bielsku-Białej

Mężczyzna został już oskarżony o wysadzenie nowo wybudowanego budynku przy ulicy Sarni Stok w Bielsku-Białej, do którego doszło 17 lipca 2018 roku. W wyniku eksplozji zawaleniu i całkowitemu zniszczeniu uległ jeden segment budynku. Mateusz H. planował także uszkodzić dwa kolejne budynki. W wybuchu nie ucierpiały żadne osoby, jednak straty wyceniono na ponad 1,2 mln złotych.

Poszukiwaniem sprawcy zajęła się specjalna grupa złożona z policjantów z KMP w Bielsku-Białej i funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Policjanci wraz z prokuratorami analizowali materiały dowodowe przez kilka miesięcy, co naprowadziło ich na 29-letniego Mateusza H. Mężczyzna został zatrzymany w zorganizowanej akcji, ponieważ zdaniem funkcjonariuszy mógł stawiać opór i stworzyć nowe zagrożenie. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Mężczyzna obecnie przebywa w areszcie.

 
Więcej o: