Zbigniew Ziobro "ma pomysł", jak pomóc Komendzie. "Premier z całą pewnością przedłuży rentę"

Zbigniew Ziobro zapowiedział, że premier Mateusz Morawiecki "z całą pewnością" przedłuży rentę, jaką przyznano Tomaszowi Komendzie. Mężczyzna spędził 18 lat w więzieniu, niesłusznie skazany za zabójstwo.
Zobacz wideo

Tomasz Komenda wyszedł na wolność po 18 latach niesłusznie spędzonych w więzieniu. Mężczyzna odsiadywał wyrok za morderstwo 15-letniej Małgorzaty K. 

W ostatnim czasie stan Komendy się pogorszył. - Jego stan psychiczny jest gorszy niż bezpośrednio po opuszczeniu więzienia. Ma takie dołki, że odłożyliśmy na razie czynności związane z przygotowaniem wniosku o zadośćuczynienie. Tyle lat za kratami robi swoje" - powiedział mec. Zbigniew Ćwiąkalski, pełnomocnik Tomasza Komendy w rozmowie z Wirtualną Polską. W opinii jego pełnomocnika, Tomasz Komenda nie może odnaleźć się na wolności. Jeżeli premier nie przedłuży renty przyznanej Tomaszowi Komendzie, niesłusznie skazany za zabójstwo straci ją w marcu tego roku. 

Ministerstwo Sprawiedliwości udzieli pomocy Komendzie

- W pełni rozumiem dramat pana Komendy, to jest trauma. Zdarzają się niestety pomyłki w wymiarze sprawiedliwości wszędzie na świecie i państwo powinno pomagać i w miarę możliwości oczywiście Ministerstwo Sprawiedliwości. Mamy pewien pomysł jak tą pomoc udzielić - powiedział minister Zbigniew Ziobro w radiowej Jedynce, odnosząc się do sytuacji Tomasza Komendy, który spędził 18 lat w więzieniu.

Zbigniew Ziobro o rencie Tomasza Komendy: "Premier ją przedłuży"

Zbigniew Ziobro zaznaczył, że premier "z całą pewnością" przedłuży rentę przydzieloną Tomaszowi Komendzie do czasu "kiedy będzie to konieczne". Szef resortu zaznaczył, że Tomasz Komenda może skorzystać także z innych form pomocy. 

- O tym będziemy rozmawiać z prokuratorami, którzy mają kontakt z panem Komendą, by starać się mu tą pomoc udzielić - zaznaczył Zbigniew Ziobro. 

Więcej o: