Zbigniew Ziobro "ma pomysł", jak pomóc Komendzie. "Premier z całą pewnością przedłuży rentę"

Zbigniew Ziobro zapowiedział, że premier Mateusz Morawiecki "z całą pewnością" przedłuży rentę, jaką przyznano Tomaszowi Komendzie. Mężczyzna spędził 18 lat w więzieniu, niesłusznie skazany za zabójstwo.
Zobacz wideo

Tomasz Komenda wyszedł na wolność po 18 latach niesłusznie spędzonych w więzieniu. Mężczyzna odsiadywał wyrok za morderstwo 15-letniej Małgorzaty K. 

W ostatnim czasie stan Komendy się pogorszył. - Jego stan psychiczny jest gorszy niż bezpośrednio po opuszczeniu więzienia. Ma takie dołki, że odłożyliśmy na razie czynności związane z przygotowaniem wniosku o zadośćuczynienie. Tyle lat za kratami robi swoje" - powiedział mec. Zbigniew Ćwiąkalski, pełnomocnik Tomasza Komendy w rozmowie z Wirtualną Polską. W opinii jego pełnomocnika, Tomasz Komenda nie może odnaleźć się na wolności. Jeżeli premier nie przedłuży renty przyznanej Tomaszowi Komendzie, niesłusznie skazany za zabójstwo straci ją w marcu tego roku. 

Ministerstwo Sprawiedliwości udzieli pomocy Komendzie

- W pełni rozumiem dramat pana Komendy, to jest trauma. Zdarzają się niestety pomyłki w wymiarze sprawiedliwości wszędzie na świecie i państwo powinno pomagać i w miarę możliwości oczywiście Ministerstwo Sprawiedliwości. Mamy pewien pomysł jak tą pomoc udzielić - powiedział minister Zbigniew Ziobro w radiowej Jedynce, odnosząc się do sytuacji Tomasza Komendy, który spędził 18 lat w więzieniu.

Zbigniew Ziobro o rencie Tomasza Komendy: "Premier ją przedłuży"

Zbigniew Ziobro zaznaczył, że premier "z całą pewnością" przedłuży rentę przydzieloną Tomaszowi Komendzie do czasu "kiedy będzie to konieczne". Szef resortu zaznaczył, że Tomasz Komenda może skorzystać także z innych form pomocy. 

- O tym będziemy rozmawiać z prokuratorami, którzy mają kontakt z panem Komendą, by starać się mu tą pomoc udzielić - zaznaczył Zbigniew Ziobro. 

Więcej o:
Komentarze (50)
Zbigniew Ziobro "ma pomysł", jak pomóc Komendzie. "Premier z całą pewnością przedłuży rentę"
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 26 razy 26

  lech kaczyński nie tylko uważał Tomasza Komendę za "zbira i degenerata" ale także odwołał prokuratorów za opieszałość w tej sprawie - zestawienie dat i faktów wyraźnie wskazuje na to, że jego zaangażowanie mogło przyczynić się do skazania mężczyzny.

 • franekzjanek

  Oceniono 23 razy 23

  .
  Zioberek chce zamknąć buzię niesłusznie skazanemu w imię "prawa i sprawiedliwości" .W 2002 wraz z ówczesnym ministrem sprawiedliwości Lechem Kaczyńskim wydali "wyrok" na Komendę bo potrzebowali splendoru . W tej sprawie umoczonych jest bardzo wiele osób a oni stali wtedy na czele tego prawnego przekrętu i nie spodziewali się że Komenda w ogóle przeżyje tą odsiadkę. Na pohybel ...
  .

 • sector23

  Oceniono 22 razy 22

  A już myślałem, że o coś go oskarży i posadzi, rzecz jasna dla jego dobra. Bo dla pana Zbyszka, taka drobna przysługa, to jak splunąć.

 • def11

  Oceniono 19 razy 19

  To super panie ministrze ? A jakieś pomysły na odszukanie i doprowadzenie do więzienia Falenty ? Pomysły na znalezienie i przesłuchanie kluczowego świadka ks Sawicza, ws koperty z prawej i sprawiedliwej papeterii prezesa dewelopera, srebrnego ale skromnego ?

 • szcz9

  Oceniono 16 razy 14

  A czy Ziobro przy okazji pomyślał, że gdyby przeforsował swoje koncepcje przywrócenia kary śmierci to Tomasza Komendy już dawno by nie było?

 • stefan99999

  Oceniono 14 razy 14

  Niech on już lepiej w niczym nie pomaga.

 • xynat

  Oceniono 13 razy 13

  Dobra. A co z tymi, którzy go wsadzili mimo braku jednoznacznych dowodów? A co z tymi, którzy bez podania przyczyny odrzucali zeznania świadków zeznających na korzyść Komendy? A co z tymi, którzy wręcz fabrykowali dowody przeciwko Komendzie?

 • ks.pedofil

  Oceniono 12 razy 12

  Ja też wiem. Podaj się do dymisji.

 • antropoid

  Oceniono 14 razy 12

  FAMILIA kaczyńskich niech mu tę rentę wypłaca...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX