Jerzy Owsiak chce, by prezes PiS przeprosił Agnieszkę Holland. "Zajmie to 5 minut - i po krzyku!"

Na konwencji PiS Jarosław Kaczyński powołał się na zmyślone słowa Agnieszki Holland. Najpierw zareagowała Gildia Reżyserów Polskich, teraz o przeprosiny dla słynnej reżyserki apeluje Jerzy Owsiak.
Zobacz wideo

- Pani Holland powiedziała kiedyś, nie tak dawno temu, te słowa, które są tak często powtarzane: żeby było jak było. Otóż szanowni państwo, jeśli nasi przeciwnicy wygrają, będzie gorzej niż było - powiedział Jarosław Kaczyński podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Jerzy Owsiak apeluje do Jarosława Kaczyńskiego: "Proszę przeprosić"

Na te słowa Jarosława Kaczyńskiego zareagowała m.in. Gildia Reżyserów Polskich, która w poniedziałek wystosowała list otwarty do prezesa PiS. 

Zwracamy uwagę i Panu, i polskiej opinii publicznej, że przytoczone powyżej słowa kreślą kłamliwy obraz rzeczywistości. Agnieszka Holland nigdy nie użyła sformułowania 'żeby było, jak było' w kontekście przez Pana sugerowanym, czyli rzekomo podważając polską równość i polską wolność. Swoją postawą i liczącą prawie pięć dekad działalnością artystyczną oraz obywatelską Agnieszka Holland wielokrotnie dawała dowody, jak bliskie są jej polska równość i polska wolność

- czytamy w liście Gildii Reżyserów Polskich, który podpisali m.in. Paweł Pawlikowski, Wojciech Smarzowski, Małgorzata Szumowska i Krzysztof Zanussi. 

Swój apel do szefa PiS wystosował także Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 

Agnieszka Holland, Panie Prezesie, to artystka i twórczyni, która zapisuje piękne karty opowieści o polskiej sztuce. O sztuce tej m.in. dzięki Agnieszce Holland na całym świecie mówi się z podziwem i uznaniem! (...) Zapewniam Pana Prezesa, ze Pańska ocena jej osoby stanowi nadużycie, ponieważ kompletnie przeinaczył Pan jej wypowiedź. Mówiąc krótko - powiedział Pan nieprawdę. A to nieładnie! Proszę więc Panią Agnieszkę Holland przeprosić. Zajmie to 5 minut - i po krzyku!

- napisał na Facebooku Jerzy Owsiak.

Więcej o:
Komentarze (174)
Jerzy Owsiak chce, by prezes PiS przeprosił Agnieszkę Holland. "Zajmie to 5 minut - i po krzyku!"
Zaloguj się
 • do_mappiego

  Oceniono 26 razy 22

  Poseł JK nie przyznaje się do błędu z definicji. Uwielbia dzielić Polaków, sterując co niektórymi. Ale wszystko ma swój koniec, jak każde zło.

 • biesczad1

  Oceniono 20 razy 14

  Developer kłamał, kłamie i będzie kłamać - sądząc po tym, jakie ma poparcie, Wolska to załgany kraj!!!

 • mp102

  Oceniono 16 razy 12

  Ja tam mam wielki żal do Pani Holland, bo jakby tak Pani Holland po premierze "O dwóch takich co ukradli księżyc" poznała się na talencie aktorskim Pana Prezesa to może byśmy nie mieli go w polityce.

 • 174pit

  Oceniono 20 razy 12

  Kryształowy faraon z Ciemnogrodzkiej nie przeprasza. Nie ma w zwyczaju. Może natomiast opluć jeszcze bardziej. Bez żadnego trybu.

 • siekier35

  Oceniono 13 razy 11

  dowcip dnia:
  kwaczyński przeprasza

 • kemor234

  Oceniono 10 razy 8

  Żeby przeprosić za mówienie nieprawdy,
  TRZEBA PRAWDĘ SZANOWAĆ. TAKĄ JAKA JEST.
  NAWET JEŚLI NIE KOMUŚ PRAWDA NIE PASUJE DO BAJECZKI ...

 • jackie53

  Oceniono 20 razy 6

  Panie Kaczyński, w prawdzie nie słyszałem tych słów wypowiedzianych przez Agnieszkę Holland, ale rzeczywiście BYŁO znacznie lepiej. Wystarczyło panie Kaczyński ruszyć tyłek i pojeździć po świecie to by pan wiedział w czym rzecz. Kiedyś (jeszcze niedawno) Polska i Polacy byli szanowani i podziwiani. Dzisiaj patrzą na nas z niedowierzaniem a często z odrazą. Pomału jesteśmy sami. Nawet pana kumpel Orban wyrolował nas w Izraelu. Został tylko Łukaszenka no i oczywiście Putin.
  Reasumują; jeśli pani Holland to powiedziała miała w 100% rację!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX