Kujawsko-pomorskie. Stłuczka na A1 w stronę Łodzi. Liczne utrudnienia w ruchu

Kujawsko-pomorskie. Utrudnienia w ruchu na autostradzie A1 w kierunku Łodzi. Na wysokości Polskiego Stwolna niedaleko Grudziądza zderzyły się dwa pojazdy.

Do stłuczki na 95 kilometrze autostrady A1 w kierunku Łodzi na wysokości Polskiego Stwolna (woj. kujawsko-pomorskie) doszło około godziny 13:50. W zdarzeniu drogowym wzięły udział dwa pojazdy.

Stłuczka na autostradzie A1. Ciężarówka zawisła na barierce

Na autostradzie A1 w kierunku Łodzi zderzyły się ciężarówka przewożąca maszyny rolnicze oraz samochód osobowy. Pierwszy z pojazdów uderzył w bariery energochłonne i zawisł w szczelinie między pasami ruchu. W zdarzeniu nie ucierpiał żaden z uczestników kolizji.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przyczyną zdarzenia było to, że w samochodzie osobowym pękła opona. Kierowca ciężarówki, która jechała za autem, próbował uniknąć zderzenia i skręcił na lewy pas, po czym stracił panowanie nad pojazdem - podaje portal grudziadz.naszemiasto.pl

Grudziądz. Stłuczka na A1 w stronę Łodzi. Liczne utrudnienia w ruchuGrudziądz. Stłuczka na A1 w stronę Łodzi. Liczne utrudnienia w ruchu Fot. Google Maps

Droga w kierunku Łodzi była zablokowana przez około 30 minut. W chwili obecnej ruch odbywa się pasem awaryjnym. Możliwe jednak, że ruch zostanie wstrzymany ponownie, gdy służby porządkowe będą wyciągać ciężarówkę na jezdnię. 

Więcej o: