Prognoza pogody na marzec 2019. Sprawdzi się przysłowie "W marcu jak w garncu"

Długoterminowa prognoza pogody na marzec. Jakie warunki atmosferyczne przyniesie nam kolejny miesiąc?

"W marcu jak w garncu" - mówi stare przysłowie. Czy sprawdzi się ono w tym roku? Długoterminowe przewidywania synoptyków pokazują, że tak. W nadchodzącym miesiącu będzie sporo słonecznych dni, ale nie zabraknie także chmur i deszczu.

Długoterminowa prognoza pogody - marzec 2019. Ten miesiąc zacznie się ładnie

Długoterminowa prognoza pogody pokazuje, że początek marca będzie słoneczny i raczej ciepły. W pierwsze dni marca temperatura będzie wahać się od 5 do 8 stopni, jednak z dnia na dzień będzie rosnąć i już w czwartek osiągnie wartości od 6 stopni na wschodzie do nawet 16 w centralnej części Polski.  

Niestety, już w drugim tygodniu marca pogoda nieco się pogorszy. Nadal będzie dość ciepło (meteorolodzy prognozują, że nasze termometry pokażą od 6 do 10 stopni), jednak od piątku 8 marca nad Polską wisieć będą deszczowe chmury, które przyniosą opady deszczu dla przeważającej części kraju, z wyjątkiem północnego zachodu. Takie warunki pogodowe mogą utrzymać się do 13 marca, kiedy znowu nieco się rozpogodzi, ale nadal będzie pochmurno. 

Prognoza pogody na II połowę marca. Spadnie deszcz, a potem zaświeci słońce

Synoptycy prognozują, że druga połowa marca będzie odczuwalnie zimniejsza. Słońca nie zabraknie, jednak temperatura spadnie i będzie wahać się od 3 do 7 stopni. W trzecim tygodniu marca mogą zdarzyć się przelotne opady deszczu, a na północy kraju także deszczu ze śniegiem. Kolejna fala ocieplenia przyjdzie nad Polskę w okolicach 22 marca, kiedy termometry wskażą 7-12 stopni, a na niebie znowu zobaczymy więcej słońca. Według przewidywań meteorologów takie warunki atmosferyczne mogą utrzymać się aż do końca miesiąca. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Prognoza pogody na marzec 2019. Sprawdzi się przysłowie "W marcu jak w garncu"
Zaloguj się
 • metaxo

  Oceniono 10 razy 6

  Prognoza dla Polski na marzec - PISowska mafia będzie dalej kraść jak w garncu, raz mniej raz więcej. Niech Jarek będzie powalony na wieki wieków, amęnt

 • jerzysm42

  Oceniono 4 razy 2

  Zima zacznie się dopiero w Wielkanoc (trzecia dekada kwietnia).

 • glowny_pasazer

  Oceniono 3 razy 1

  UZ, zaczynasz mi przypominać Kublika - swego czasu specjalisty od wszystkiego w gw :D

 • isiah.thomas

  Oceniono 4 razy -2

  Równie dobrze możecie zgadywać pogodę na 2020.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX