Podkarpacie. Mężczyzna szukał pomocy w trzech szpitalach. Zmarł na urosepsę

63-letni Tadeusz Pastyrzak szukał pomocy w trzech szpitalach - w Sanoku, Lesku i Krośnie. Po kilkudziesięciu godzinach krążenia pomiędzy placówkami, w których nie otrzymał pomocy, mężczyzna zmarł - informują reporterzy programu "Interwencja" w Polsacie.
Zobacz wideo

Rodzinna tragedia rozpoczęła się, gdy 63-letni Tadeusz Pastyrzak zaczął skarżyć się na pogarszający się stan zdrowia. Jego rodzina i on szukali pomocy u lekarzy w kilku placówkach, jednak jej nie otrzymali. Mężczyzna zmarł na dobę po tym, kiedy po raz pierwszy odwiedził szpital w Sanoku.

Szukał pomocy przez ponad dobę. Zmarł po wizycie w trzech szpitalach

Wieczorem 2 lutego, gdy mężczyzna zaczął skarżyć się na ból brzucha, jego rodzina zadzwoniła na pogotowie. Mężczyzna został przewieziony na SOR szpitala w Sanoku. Po wykonaniu USG lekarze stwierdzili, że nie ma potrzeby, aby zatrzymywać pacjenta w szpitalu. Gdy wrócił do domu, stan mężczyzny zaczął się pogarszać. Rodzina 63-latka jeszcze raz zabrała go do Sanoka, jednak tam zadecydowano, że pacjenta należy przewieźć do szpitala w Lesku. Tam spędził noc i rano dostał wypis. - Lekarze przekazali mu, że będzie rodził kamień i znów wypisali do domu - czytamy na stronach Polsat News.  

Gdy w domu 63-latek dostał drgawek, trafił do Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie. Lekarze podejrzewali sepsę, przebadali mężczyznę i podjęli decyzję o operacji usunięcia kamienia. W efekcie po raz kolejny wrócił do domu, jednak rano miał zostać poddany zabiegowi operacyjnemu. 63-latek zmarł kolejnego dnia, gdy jego rodzina wiozła go do szpitala. 

63-letni mężczyzna zmarł na urosepsę. Szpital nie zauważa nieprawidłowości

Rodzina uważa, że tragedii można było zapobiec. Szpital Specjalistyczny w Sanoku wydał oświadczenie, z którego wynika, że nie stwierdzono nieprawidłowości w procesie leczenia pacjenta. Winni nie czują się także lekarze ze szpitala w Lesku. Sprawa trafiła do prokuratury. Wstępna sekcja zwłok potwierdziła, że 63-letni Tadeusz Pastyrzak zmarł w wyniku uropsepsy - informuje Polsat News

Więcej o:
Komentarze (180)
Podkarpacie. Mężczyzna szukał pomocy w trzech szpitalach. Zmarł na urosepsę
Zaloguj się
 • marywil2012

  Oceniono 76 razy 64

  zamiast kasę na opiekę zdrowotną wszystko idzie do ręki na 500plus. Może jeszcze zaproponujemy zamknkęcie szpitali w niedzielę? W sumie to może być jakaś oszczędność. za kilka lat i tak prywatne leczenie będzie miało jedyny sens. A jak kogoś nie będzie stać, no to cóż wystarczy się przecież pomodlić, nie?

 • dmbdmb

  Oceniono 44 razy 36

  Ale jak to? Nikt się nie czuje winnym a facet zmarł na chorobę której nikt nie rozpoznał a która nie jest czymś tajemniczym i niespotykanym. W prasie co rusz pojawiają się podobne artykuły o sepsie.

 • laszczyny

  Oceniono 37 razy 31

  A PISoBOLSZEWICKIE marionetki mogą spokojnie obiecywać kolejne mrzonki z cyklu koryto +

 • ola-blue

  Oceniono 43 razy 29

  Kołtuny z Podkarpacia i tak fanatycznie zgłosują na PiS. Bo im proboszcze każa...

 • czegotychcesz

  Oceniono 33 razy 27

  Wszystkich nas to czeka !!! bójcie się biedni ludzie, leczenie i lekarstwa tylko dla bogatych !!!

 • cezaryk

  Oceniono 26 razy 24

  Tak się dzieje, kiedy za służbę zdrowia odpowiada matka boska...
  A można było powierzyć jakimś fachowcom.

 • waldekan

  Oceniono 32 razy 24

  Podkarpackie ? A .... to stan umysłu. W pisowskim mateczniku służba zdrowia niepotrzebna. Wszystko w rękach Boga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX