Pogoda na dziś - środa 27 lutego. Coraz cieplej i bardziej słonecznie

Pogoda na dziś - środa 27 lutego. Dziś synoptycy zapowiadają większe rozpogodzenia oraz wyższe temperatury.

Dziś synoptycy zapowiadają większe rozpogodzenia. Niewielkie opady deszczu mogą pojawić się tylko w województwie lubelskim. 

Temperatura. Chłodniej tylko na południowym-wschodzie kraju

Najchłodniej będzie na południowym-wschodzie kraju, gdzie temperatury osiągną wartość około 4 stopni. W województwach łódzkim, świętokrzyskim, mazowieckim i małopolskim termometry pokażą maksymalnie 6 stopni. Najcieplej będzie w Szczecinie, gdzie może być nawet 12 stopni oraz w Bydgoszczy, Toruniu, Wrocławiu i Zielonej Górze - tam 11 stopni. Równie ciepło będzie w województwie wielkopolskim, opolskim, pomorskim, śląskim i warmińsko-mazurskim gdzie temperatura wahać się będzie od 8 do 10 stopni. 

Pogoda na dziś - 27 lutego.Pogoda na dziś - 27 lutego. gazeta.pl

Opady. Dziś zapowiada się słoneczny dzień

W dzień meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie umiarkowane głównie na wschodzie kraju. W całej Polsce pogodnie i bez opadów z wyjątkiem województwa lubelskiego, gdzie mogą pojawić się niewielkie opady deszczu. Ponadto w Karpatach może spaść śnieg. Wiatr na ogół umiarkowany, tylko na północy i w wyższych partiach gór możliwe są jego silniejsze porywy.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (2)
Pogoda na dziś - środa 27 lutego. Coraz cieplej i bardziej słonecznie
Zaloguj się
 • 0

  Jak dla mnie to żadna informacja to znaczy że co jak się mniej lub cieplej to browar inaczej smakuje?? Interesuje tylko czy nie ma Mrozu aby usta do butelki nie przemarzły albo żebym się nie poparzył jak jest zbyt gorąco os szyjki butelki!!

 • wj_2000

  Oceniono 2 razy -2

  Czuję się zbulwersowany.
  Zawsze słyszalem, ze Wielkanoc jest w pierwsza niedzielę po pierwszej wiosennej pelni Księżyca.
  W tym roku Słonce przekroczy równik 20 Marca o godzinie 22:58'. Od tego momentu mamy teoretyczna Wiosnę. Pogoda, zaraz po tym, raz moze być już wiosenna, raz zimowa w potocznym znaczeniu, ale astronomicznie wszystko jest sciśle wyznaczone.
  Najbliższa po tym momencie Równonocy pelnia Księżyca wypada 21 Marca o godzinie 02:43'.
  Taka bliskość tych zdarzeń, niecałe 4 godziny, nieprędko się powtórzy! Ale w tym roku akurat tak jest.
  Najbliższa po tej Pelni niedziela wypada 24 Marca. Ale próżno w kalendarzu wypatrywac Wielkanocy!
  Kościoły (i katolicki i prawoslawny, choc ten na inna nutę) GONIĄ W PIĘTKĘ.
  Otóż kilkanascie stuleci temu, jakies niedouki doszły do wniosku ZALEDWIE W PRZYBLIZENIU prawdziwego, że wiosna zaczyna się 21 Marca. I juž! Czyli, ze równonoc wypada 21 Marca.
  Równonoc WIE sama z siebie kiedy ma wypadac, a to jak my ten dzieñ zanumerujemy to juz nasza sprawa. Jak by nie zrobic, to ze względu na to, ze rok (zwrotnikowy) nie jest dokladnie równy iluś dobom, a wynosi 365 dób+5 godzin +49 minut i plus jeszcze sekundy, to owa równonoc, czyli początek wiosny wypada w kalendarzu gregorianskim w różne dni. Moze to byc 19, 20, 21, lub22 Marca.
  Prawoslawnym, którzy nie przyjęli reformy Grzegorza z 16 wieku i mają wszystkie lata podzielne przez 4 przestępne, teraz 21 Marca wypada kilkanascie dni później niż nam. Ci jeszcze glupsi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX