Śmiertelnie potrącił na pasach trzy kobiety. Sąd: Nie można kierowcy nazwać zabójcą. 4 lata więzienia

Grzegorz W., który w Wigilię 2017 roku śmiertelnie potrącił na pasach trzy kobiety wracające z pasterki do domu, został skazany przez sąd na 4 lata więzienia, podaje TVN Warszawa. Rodziny ofiar zamierzają złożyć apelację.
Zobacz wideo

Do tragicznego wypadku doszło w Kobyłce koło Wołomina w Wigilię 2017 roku. Trzy kobiety: 16-letnia Angelika, 43-letnia Violetta i 70-letnia Jadwiga wracały z pasterki. Na przejściu dla pieszych wjechał w nie samochód. Wszystkie zginęły.

Sąd: Nie można nazwać kierowcy zabójcą

Po ponad roku zapadł wyrok, na razie nieprawomocny. Sąd Rejonowy w Wołominie zdecydował właśnie o karze 4 lat pozbawienia wolności dla kierującego pojazdem. Przez 4 lata po wyjściu z więzienia nie będzie mógł również prowadzić samochodu. Będzie mógł natomiast poruszać się jednośladami.

W uzasadnieniu wyroku uznano, że przekraczając o ponad 30 km/h dozwoloną w danym miejscu prędkość (do 60 km/h), mężczyzna nie zachował szczególnej ostrożności. Według opinii biegłych nie mógł zostać oślepiony przez światła nadjeżdżającego samochodu, nie był również pod wpływem substancji odurzających.

Jak informuje TVN Warszawa, okolicznością łagodzącą był młody wiek kierowcy oraz fakt, że nigdy wcześniej nie był karany, nie dostał nawet mandatu. Sędzia wziął też pod uwagę skruchę, jaką Grzegorz W. okazywał od początku trwania sprawy. - Umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale sam wypadek spowodował nieumyślnie, nie chciał tego, nie godził się na to. Nie można kierowcy nazwać zabójcą - uzasadniał wyrok sędzia.

"Za psa jest więcej niż za człowieka"

Wyrokiem są zdruzgotani członkowie rodzin ofiar. - To śmieszne. Złożymy apelację. Nie chcemy, żeby moja córka przewróciła się w grobie, że nic nie zrobiłam - skomentowała decyzję sądu rodzina zmarłej 16-latki.

O zaskarżeniu wyroku myśli również prokuratura. Prokurator Damian Zawadka zastrzegł jednak, że decyzję będzie można podjąć dopiero "po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem rozstrzygnięcia".

Z wyrokiem nie zgadza się również obrona Grzegorza W., która wnioskowała o 2 lata więzienia. Zapowiedziała, że złożą apelację, bo w ich ocenie "wyrok jest surowy".

Więcej o:
Komentarze (211)
Śmiertelnie potrącił na pasach trzy kobiety. Właśnie został skazany na 4 lata więzienia
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 47 razy 37

  W Wielkiej Brytanii trwają prace nad wprowadzeniem kary dożywocia za spowodowanie wypadku śmiertelnego przez jaskrawe złamanie przepisów.

 • dvla

  Oceniono 43 razy 33

  "Umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale sam wypadek spowodował nieumyślnie"

  Umyślnie nie chciał porysowac auta...

  W Polsce "najtaniej" pozbawić kogoś życia autem. Do 2 ofiar zawiasy. Powyżej jak za pierwszą kradzież

 • volongoto41

  Oceniono 46 razy 28

  Tego wyroku nie można skomentować, bo trzeba by użyć słów powszechnie uznanych za obelżywe...

 • goscinna601

  Oceniono 39 razy 27

  Bezpieczna prędkość w ternie zbudowanym to 50 km/h Za przekroczenie jej powinno się karać jak za usiłowanie zabójstwa. Wiem że to bardzo radykalne. Ja tak jeżdzę od pewnego czasu kiedy byłem świadkiem wypadku z udziałem dziewczynki w wieku 12 lat. Wiem że jestem zawalidrogą dla wszystkich szybko ale bezpiecznie ale trudno niech mnie przeklinają ci potencjalni zabójcy.

 • pejperboj

  Oceniono 33 razy 21

  Ciekawe, wszyscy kwiczą, żądni linczu, a jak wyjadę na drogę, to obserwuję, że może 1 na 10 kierowców przestrzega ograniczeń prędkości.... to kto pisze te komentarze?

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 21 razy 19

  Polski naród toczy jakaś ciężka choroba.
  Z jednej strony wszyscy cierpią na brak elementarnego poczucia sprawiedliwości, z kolei gdy stawia się fotoradary, to naród wtedy jest w stanie wyrywać je gołymi rękami.
  Mam dość tej paranoi. Chciałbym wyemigrować tam, gdzie są jasne reguły i ludzie są odpowiedzialni.

 • coswampowiemlubnapiszeraczej

  Oceniono 30 razy 16

  Nie mozna mowic ze kierowca jest zabojca... A co mozna powiedziec o sedzim, ktory wydaje tak skandalicznie niesprawiedliwy wyrok? Apelacja to jedno, ale bez dyscyplinarki tu sie nie moze obyc!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX