Marek F. stara się o ułaskawianie przez prezydenta. Wniosek w jego imieniu złożyła córka

Jak dowiedział się portal tvn24.pl, Marek F. skazany na 2,5 roku więzienia za aferę podsłuchową stara się o ułaskawienie przez prezydenta. Wniosek miał zostać złożony w jego imieniu przez córkę biznesmena.
Zobacz wideo

Marek F. pod koniec stycznia został skazany na 2,5 roku pozbawienia wolności za aferę podsłuchową. Sąd uznał, że biznesmen w latach 2013-2014 zlecał kelnerom nagrywanie polityków rządu PO-PSL. Policja miała go doprowadzić do zakładu karnego na początku lutego, jednak nie znalazła Marka F. 

Jak dowiedziało się Radio ZET, biznesmen może przebywać w szpitalu psychiatrycznym. Według jego pełnomocnika mec. Marka Małeckiego, stan zdrowia F. pogarszał się od dwóch lat. - Nie mogę wykluczyć, że obecnie Marek F. może nie być świadomym tego, że został wezwany do odbycia kary - powiedział adwokat.

Tymczasem, według portalu tvn24.pl, biznesmen stara się o ułaskawienie przez prezydenta. Potwierdził to mec. Marek Małecki. Wniosek do Kancelarii Prezydenta miała złożyć 19 stycznia 2019 roku córka biznesmena.

Zgodnie z informacjami tvn24.pl, na razie spłynęły negatywne odpowiedzi z sądów dwóch instancji w kwestii poparcia wniosku.

Więcej o: