Gdzie jest skazany Marek F.? "Może nie być świadomym, że został wezwany do odbycia kary"

Policja poszukuje skazanego na 2,5 roku więzienia za aferę podsłuchową Marka F., który nie stawił się do odbycia kary. Jak się okazuje, biznesmen może przebywać w szpitalu psychiatrycznym.
Zobacz wideo

Marek F. pod koniec stycznia został skazany na 2,5 roku więzienia w związku z aferą podsłuchową. Sąd Okręgowy w Warszawie na początku lutego wysłał do policji nakaz doprowadzenia mężczyzny do zakładu karnego. Policja nie mogła go jednak odnaleźć. 

- To bardzo dziwne, że policja nie umie sobie w tej sprawie poradzić. Taka sprawa powinna być załatwiona niezwłocznie. Oczekiwałbym od polskiej policji niezwłocznej realizacji nakazu sądu - mówił wtedy mec. Marek Małecki, obrońca biznesmena. 

Marek F. może "nie być świadomy, że został wezwany do odbycia kary"

Jak ustaliło Radio ZET, Marek F. może przebywać w szpitalu psychiatrycznym. - Stan jego zdrowia w ciągu ostatnich dwóch latach stale się pogarszał, co potwierdzały wyniki badań lekarskich. Nie mogę wykluczyć, że obecnie Marek F. może nie być świadomym tego, że został wezwany do odbycia kary - przyznał w rozmowie z radiem mec. Marek Małecki. 

Więcej o: