Lubuskie: pijany kierowca wjechał na chodnik i niemal zabił 4 osoby. Miał we krwi ponad 1,5 promila

Wypadek miał miejsce w Zwierzynie w województwie lubuskim. 27-latek ostatnią noc spełnił w areszcie. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty.
Zobacz wideo

Jak podaje lubuska policja, kierujący Renault Megane mężczyzna stracił panowanie nad autem na łuku drogi. Samochód obrócił się na bok i z całym impetem wjechał na chodnik uderzając znajdujące się tam osoby. Wzdłuż ulicy szło trzech 15-latków oraz 43-letnia kobieta. 

Na miejscu wypadku pojawiły się służby: załoga pogotowia ratunkowego, policjanci i strażacy. Ranni zostali przetransportowani do szpitala. Chłopcy do placówki zdrowia w Gorzowie, kobieta zaś do Drezdenka. Policjanci przeprowadzili dokładne oględziny miejsca zdarzenia.

Prowadził pod wpływem alkoholu

Kierowca spędził noc w policyjnym areszcie. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że miał we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna doznał niegroźnych obrażeń. Kiedy wytrzeźwieje z pewnością usłyszy zarzuty.

W 2018 r. lubuska policja dzięki przeprowadzeniu 600 tyś. badań wyeliminowała z ruchu 2,5 tyś nietrzeźwych kierowców. Liczba ta wyraźnie spada: w 2016 roku na lubuskich drogach było 3,6 tyś. pijanych kierowców. W 2008 roku było ich 9 tyś.

Więcej o: