Pracownicy TVP będą mogli skonsultować się z psychologiem. By "złagodzić stres i niepokój"

Telewizja publiczna uruchomiła punkt konsultacji z psychologiem dla swoich pracowników - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Psychoterapeuci wsłuchają się w rozterki dziennikarzy TVP "w celu zminimalizowania oraz złagodzenia stresu i niepokoju".
Zobacz wideo

Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", w zeszłym tygodniu w TVP otworzono punkt konsultacji z psychologiem. 

Według biura prasowego TVP "powodem uruchomienia punktu konsultacyjnego z psychologiem był utrzymujący się od dłuższego czasu wysoki poziom płynącej z zewnątrz agresji i hejtu wobec naszych pracowników i współpracowników". Spotkania z psychoterapeutami odbywać będą się "w celu zminimalizowania oraz złagodzenia stresu i niepokoju".

Dziennikarze TVP w ogniu krytyki

Po zabójstwie Pawła Adamowicza na dziennikarzy TVP spadła fala krytyki. Oburzenie wywołała m.in. szopka TVP Info o WOŚP z antysemickimi elementami a Rada Etyki Mediów wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz był obiektem oszczerstw a TVP w swoich materiałach złamała szereg zasad z karty etycznej mediów.

Na początku lutego przed siedzibą TVP Info doszło do incydentu z udziałem Magdaleny Ogórek. Demonstranci zablokowali jej samochód wykrzykując przy tym hasła: "Wstyd i hańba", "kłamczucha", "zatrudnijcie dziennikarzy". Boczna szyba samochodu została też oklejona naklejkami z hasłem "TVoja wina".

Więcej o: