Utrudnienia w ruchu pociągów. Opóźnione pociągi w Poznaniu i Koninie - nawet 111 minut

Przed godziną 6 rano doszło do zerwania sieci trakcyjnej w Koninie. Wcześniej opóźnienia w województwie wielkopolskim spowodowane były usterką w Poznaniu.
Zobacz wideo

Obecne utrudnienia wynikają z zerwania sieci trakcyjnej, do której doszło w Koninie - podczas manewru pustego pociągu Kolei Wielkopolskich. W wyniku zdarzenia żaden pociąg nie mógł ani wjeżdżać, ani wyjeżdżać ze stacji Konin. Zgodnie z informacjami portalu wrzesnia.infp.pl na trasie Konin-Cienin Koleje Wielkopolskie uruchomiły zastępczą komunikację autobusową. Niektóre pociągi mają nawet 111 minut opóźnienia.

Wcześniej uszkodzona została sieć trakcyjna na dworcu PKP Poznań Główny. Utrudnienia trwały przez całą noc. Spowodowało to duże opóźnienia w kursowaniu pociągów, które początkowo korzystały tylko z jednego toru. Największe opóźnienia odnotowane były się na trasach Słupsk-Katowice oraz Przemyśl Główny-Sczecin Główny.

Utrudnienia w ruchu pociągów dla stacji Poznań Główny

Na chwilę obecną najbardziej opóźnione są pociągi relacji Cienin-Poznań Główny oraz Konin-Poznań Główny. Obydwie relacje opóźnione są powyżej godzinę. Do godziny spóźnione są pociągi na trasie Września-Poznań Główny. Mniejsze utrudnienia pojawiają się na trasach z Gorzowa Wielkopolskiego, Gdyni i Nowej Soli.

Więcej o: