Paweł Kukiz tweetuje o sądzie złożonym z Żydów. "Pan jest obrzydliwym antysemitą!"

- Z wielką przyjemnością pana blokuje, pan jest obrzydliwym antysemitą! - napisał w reakcji na wpis Pawła Kukiza jezuita i teolog Krzysztof Mądel. - Tonący brzytwy się chwyta - zareagował z kolei na tweet muzyka Marek Migalski
Zobacz wideo

Paweł Kukiz powrócił na Twittera w wielkim stylu. Polityk przestał twittować w październiku po tym, gdy "piątkowa noc" przejęła jego konto. Jeden z jego pierwszych wpisów po ponad trzymiesięcznej odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych i wywołał krytyczne komentarze.

- Dziś 66 rocznica zamordowania Augusta Fieldorfa "Nila". Na karę śmierci skazany został przez "sąd" pod przew. Żydówki Marii Gurowskiej, córki Moryca i Frajdy z Eisenmanów. W składzie "sędziowskim" było jeszcze dwóch Żydów - Emil Merz i Gustaw Auscaler - napisał (pisownia oryginalna - red.) Kukiz.

"Żenada lubi się powtarzać"

Wpis polityka sprowokował ostre reakcje:

- Widać „żenada” lubi się powtarzać - stwierdził Cezary Tomczyk, poseł Platformy Obywatelskiej odnosząc się do wpisu sprzed roku, w którym Kukiz przepraszał za wprowadzenie do parlamentu posługujących się antysemicką retoryką narodowców. 

Jeszcze bardziej krytycznie do wypowiedzi Kukiza odniósł się jezuita i teolog Krzysztof Mądel:

- Z wielką przyjemnością pana blokuje, pan jest obrzydliwym antysemitą! Narodowość sędziów niczego nie wyjaśnia, oni czuli się polskimi komunistami, więc podkreślanie ich narodowości, nie przekonań ideologicznych, służy wzbudzaniu nienawiści rasowej i rozgrzeszaniu tej ideologii - napisał.

"Tonący brzytwy się chwyta"

Z kolei Marek Migalski dodał, że "wpis Kukiza o tym, że sędziowie skazujący Nila byli z pochodzenia Żydami, pokazuje zarówno prawdziwą jego twarz, jak i świadczy o końcu jego formacji".

- Tonący brzytwy się chwyta. Nawet antysemityzmu - skwitował publicysta.

Proces generała "Nila"

Kukiz w swoim wpisie odnosił się do Augusta Fieldorfa "Nila" - generała brygady Wojska Polskiego, organizatora i dowódcy Kedywu Armii Krajowej oraz zastępcy Komendanta Głównego AK, który został skazany na śmierć w politycznym procesie w 1953 roku. W ramach śledztwa "Nila" poddano torturom oraz wykorzystano wymuszone przez UB zeznania jego podwładnych.

W 1958 roku Generalna Prokuratura umorzyła śledztwo z powodu braku dowodów winy. W marcu 1989 generał został zrehabilitowany, sąd stwierdził, że „zarzucanej mu zbrodni nie popełnił”. August Fieldorf został pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego.

Więcej o:
Komentarze (940)
Paweł Kukiz tweetuje o sądzie złożonym z Żydów. "Pan jest obrzydliwym antysemitą!"
Zaloguj się
 • 99venus

  Oceniono 114 razy 68

  Nie bardzo rozumiem skąd takie oburzenie.Kukiz tak był,jest i będzie.Jedynie od czasu do czasu udaje mu się zakamuflować swoje prawdziwe oblicze.Był i jest prostakiem.Takich w Sejmie znacznie wiecej.

 • pi.mi

  Oceniono 79 razy 51

  Polski szlachcic - Feliks Dzierżyński - wymordował miliony ludzi.
  Czy nie tak ,panie Kukiz...?
  Sporo to mówi o Polakach - idąc tym trybem myślenia... ;-)

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 73 razy 45

  Myślę że Kukiz nie ma czego szukać na listach ProPolska nawet gdyby bardzo ładnie prosił o takie miejsce.

  Facet jest za bardzo niezrównoważony psychicznie i emocjonalnie, "piątkowe noce" za często przejmują nad nim kontrolę. Do tego non stop wyłazi z niego rasista i antysemita.

 • marywil2012

  Oceniono 65 razy 45

  ugrupowanie kukiza jest w sondażach niewiele nad progiem, a jako że kukiz ma jednak tępawy, nacjonalistyczny elektorat, to się teraz odzywa do niego. istnieje pewna szansa, że prawicowe towarzystwo, podzieli się na ugrupowania, które nie przekroczą progu 5%, czego im życzę. najgorsze jest jednak to, że wciąż jest bardzo dużo polaków, którzy są antysemitami i bazuje na nich także pis. deklaracje nikogo już nie przekonują.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 73 razy 31

  No i jeszcze jeden rodzimy naziol otworzył otwór gębowy...
  Ale tak poza tym to w Polsce nie ma problemu antysemityzmu, te wszystkie Rybaki i Medlary to lewackie zmyslenia a ustawę o IPN napisali Marsjanie

 • wkkr

  Oceniono 44 razy 26

  To w końcu nie wiem, byli żydami czy nie byli?
  ===
  Wiadomo, że sporo Polaków współpracowało z Niemcami przy prześladowaniach Żydów.
  Równie prawdziwe jest twierdzenie , że sporo Żydów współpracowało z komunistami przy prześladowaniu polskich patriotów. Nie wiem o co się tu oburzać? Przecież Żydzi, tak jak Polacy nie są narodem aniołów.

 • ryslew2061

  Oceniono 46 razy 24

  I co, Kukizu? Weekend znowu rozmiękczył mózg? A było jeszcze co rozmiękczać?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX