Częstochowa: groził, że podłoży bomby w urzędach państwowych. I faktycznie miał komponenty

Policja zatrzymała 67-letniego mieszkańca Częstochowy, który trzymał w mieszkaniu przedmioty i substancje służące do konstrukcji materiałów wybuchowych oraz broń gazową i pneumatyczną. Mężczyzna wcześniej groził podłożeniem bomb w urzędach państwowych.
Zobacz wideo

Policja wkroczyła do mieszkania 67-latka w Częstochowie w piątek. W środku znaleźli środki, które mogły posłużyć do wytworzenia materiałów wybuchowych oraz broń gazową i pneumatyczną z własnoręcznie skonstruowanymi, metalowymi przedmiotami w kształcie pocisków.

Częstochowa. Policjanci znaleźli prekursory bomb u 67-latka

Prekursory materiałów wybuchowych oraz amunicja zostaną teraz przebadane. W czynnościach brali udział policjanci z komendy miejskiej w Częstochowie oraz mundurowi z komendy wojewódzkiej w Katowicach. W akcji brali też udział funkcjonariusze z laboratorium kryminalistycznego oraz pirotechnicy z katowickiego samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego. Jak udało się ustalić, 67-latek groził wcześniej, że będzie podkładał bomby w budynkach urzędów państwowych. "Za posiadanie materiałów wybuchowych lub substancji, która może zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób, grozi kara pozbawienia wolności do lat 8" - przekazuje w komunikacie policja.

Więcej o: